9-10 bin TL civarı yazılım için laptop önerisi

Bütçe
9000-10000

latiass

Hectopat
Kolay gelsin. Daha önce konu açmıştım ama tavsiye edilenler istediğim ayarda değil hiç okunmadan rastgele atılmış linklerdi.
İnternette ne kadar aradıysam çoğu ya RAM artırılamıyor ya da SSD eklenemiyor gibi çok eski tip laptoplar la karşılaştım.
Sadece yazılım amaçlı kesinlikle oyun oynamayacak.
8 RAM olabilir ama 16 GB'a artırılabilir olmalı.
256 SSD olabilir. Farklı bir slotta 500GB SSD eklenebilir olmalı. Bu iki özellikle ileride yükseltme lazım olacağı için kritik.
İşlemci Ryzen 5. nesil tercihimdir Intel'den daha iyi olduğu için. Intel olsa da sorun etmem.
Ekran kartı harici olabilir.
Ağırlığı 1-2kg arasında olmalı.

Bilen, duyan, tavsiye alan, kendisini kullanan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. 1 hafta içinde almayı planlıyorum.

RAM'i 64 GB'a kadar arttırılabiliyor. SSD'si de 1TB'a kadar.

RAM'i 64 GB'a kadar arttırılabiliyor. SSD'si de 1TB'a kadar.

Bunda hangi oyunlar oynanır ve kaç FPS verir tahmini?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ASUS Zephyrus G14 adlı bir cihaz kullanıyorum. Oyun+yazılım için bulduğum en iyi cihazdı.
1.6kg ve pil ömrü 8-10 saat civarı. Bunun yanında üründe RTX3050 var.

Ben de almayı düşünüyorum da hem webcam yok hem de ekran 60Hz. Onun yerine HP Victus D1047NT düşündüm ama ASUS'ta aklım kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de almayı düşünüyorum da hem webcam yok hem de ekran 60Hz. Onun yerine HP victus D1047NT düşündüm ama ASUS'ta aklım kalıyor.

Valorant tarzı oyunlar oynamayacaksanız 60Hz ideal. Ben AAA oyunlar oynuyorum God of War, Cyberpunk, RDR2 gibi ve zaten yüksek ayarlar+DLSS ile 60FPS civarı alıyorum hep o sebeple benim için 60Hz olması önemsiz.
ASUS'un kendi MyASUS uygulamasına telefonunuzu bağlayıp wrbcam olarak kullanabiliyorsunuz veya 400TL'ye Logitech'in webcamini alabilirsiniz. Victus'ta iyidir ama pil konusunda Zephyrus'un yanına dahi yaklaşamaz ayrıca victus 2kg üstü.

Yeni konular

Geri
Yukarı