9 ayda sıfırdan YKS için öneriler

Sekerât

Hectopat
12. sınıfa yeni geçmiş bir öğrenciyim. Pek bir şey ifade etmese de 2 haftalık bir çalışma ile fen lisesi kazandım ama 9. sınıfta bazı sağlık problemlerim başladı ve eğitim hayatım neredeyse bitti, 10 ve 11. sınıflar da dahil. Yani lise konuları hakkında en ufak bir fikrim bile yok ama bu sene kalan 9 ayda halledebileceğimi düşünüyorum, ya da umuyorum diyelim. Okuldan bağım tamamen koptu sayılır o yüzden okul içerisinde aldığım eğitimin önemi kalmadı. Sizce tek başıma 9 ayda sayısalda istediğim üniversiteyi kazanabilir miyim? Hangi metotları kullanmalı ve hangi dersten başlamalıyım? Hangi YouTube kanallarından çalışmalı ve nasıl bir yol izlemeliyim? Konuyla alakalı her tavsiyeye ve soruya açığım, kafam gerçekten çok karışık ve bu soruna dışarıdan fikirler katmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bu arada 9 ayda TYT ve AYT'yi beraber çalışmak veya bu 9 ayı TYT ile geçirip mezuna kalıp 1 sene de AYT çalışmak da kafamdaki bir soru işareti, bu konuda da fikirlerinizi merak ediyorum.

Hedefiniz nedir? Eğer ciddi yüksek hedefiniz varsa bir senede zor gibi gözüküyor. Gene de çalışmayı bırakmayın derim. Bir sene mezuna kalmayı göze alarak eksik olduğunuz konuları tespit edip YouTube'dan ders anlatım videosunu dinleyin, sonra soru çözerek pratik yapmaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı