9. sınıf matematikten kalınırsa ne olur?

enesaak

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamünaleyküm. 9. sınıfa gidiyorum ve en çok zorlandığım ders matematik, yani neden böyle bir ders var anlamıyorum. Çalışsam da anlamıyorum video izlesem de... Yarın matematikten sınav olacağım ve büyük ihtimalle 50'nin altında alacağım, size sorum: 9. sınıfta matematikten kalırsak bir şey olur mu?

Hiçbir şey olmaz. Edebiyattan kalmadığın sürece sorun yok. Edebiyattan kalırsan da, mezun olana kadar girebileceğin sorumluluk sınavlarının herhangi birisinden 50 puan ve üstü alman yeterli olur.
Matematik dersinden kalmanın, karne puanını düşürmesi haricinde bir zararı yok.

Selamünaleyküm. 9. sınıfa gidiyorum ve en çok zorlandığım ders matematik, yani neden böyle bir ders var anlamıyorum. Çalışsam da anlamıyorum video izlesem de... Yarın matematikten sınav olacağım ve büyük ihtimalle 50'nin altında alacağım, size sorum: 9. sınıfta matematikten kalırsak bir şey olur mu?
Bir şey olmaz. En kötü seneye sorumluluk sınavına girer kurtarırsın. Zaten durum bu kadar kötüyken hiç bir hocanın öğrenciyi dersten bırakacağını sanmam.

Dünya matematik üzerine kurulu dostum, olmazsa olmaz.
Sorumlu olarak geçersin, diğer sene sınav olursun, 50`nin üzerinde not alırsan geçersin.

Ben de senin gibiydim. Hep kalıyordum neredeyse. Full sözlüler sayesinde geçiyordum. Tavsiyem anlamıyorum diye ısrar etmek yerine ufak ufak anlamaya çalış soru çöz. Rehber matematik kanalına bakabilirsin. Gayet güzel anlatıyor. Neden bunları söylüyorum çünkü önemli bir ders ve ortalamanı inanılmaz etkiliyor. Ortalamanda YKS'yi etkiliyor. Ben yaptım bir hata şimdi zor toparlıyorum. Sen yapma güzel kardeşim.

Takdir/teşekkür belgelerinde gözün yoksa sorun yok hocam. Matematikten kalırsan belge alamazsın ama sınıfı geçersin 50 üstü ortalaman varsa. Çok da sıkıntı etmene gerek yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı