9. sınıfta nakil olabilir miyim?

Ketrtx

Centipat
Daha fazla  
İyi günler. 9. sınıfa geçtim bu sene ama kendi okul başarı puanımdan daha düşük bir okula gittim diğer okulların kontenjanları dolduğu için. Acaba 9. sınıf sonunda veya ortasında başka bir liseye nakil mümkün müdür? (Anadolu lisesi çıktı bana.)

İyi günler. 9. sınıfa geçtim bu sene ama kendi okul başarı puanımdan daha düşük bir okula gittim diğer okulların kontenjanları dolduğu için. Acaba 9. sınıf sonunda veya ortasında başka bir liseye nakil mümkün müdür? (Anadolu lisesi çıktı bana.)
2. dönemin başında ve nakil dönemi başlıyor demişti bize hocalarımız hemde gidin şu liseye diye diretmişlerdi bazılarına başarısızlıklarından dolayı, bende anadoludayım. Ve sınav dönemlerinden öncede oluyor sanırım tam tarihten emin değilim.

Obp ilemi girdin lgs puanıylamı
Obp ile

2. dönemin başında ve nakil dönemi başlıyor demişti bize hocalarımız hemde gidin şu liseye diye diretmişlerdi bazılarına başarısızlıklarından dolayı, bende anadoludayım. Ve sınav dönemlerinden öncede oluyor sanırım tam tarihten emin değilim.
O zaman sanırım okul başladığında hocalara danışmak daha mantıklı.

Okul başladığında ilk haftalarında bile gitme imkanın var, kontenjan açıksa sıra sana gelirse kaydını alıyorlar hemen. Okulun ortalarında bu oluyor mu bilmiyorum ama, bizden çoğu kişi gitmişti okuldan okula değişiklik gösteriyordur muhtemelen.

Okulun ilk haftaları nakiller açıksa gidebilirsin ama 2. dönemin başında nakiller açılıyor diye biliyorum. Nakiller açılınca aklında bir okul varsa ve kontenjanı boş ise nakiller açılınca başvuru yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı