9. sınıfta nasıl çalışılmalı?

Yer
Malatya
Bu sene 9'a geçtim. İyi bir fen lisesindeyim. Geçen sene 8. sınıftayken LGS'nin verdiği o çalışma ruhundan ve etkisinden kurtulamadım. 9'da her hafta sınavımız olacakmış. Fazla dert etmedim zaten çok çalışmayı kafaya takmış birisiyim. Ama ders programında spor, görsel sanatlar, müzik gibi etkinlikleri görünce biraz şaşırdım (aynı okulun ortaokulundan mezun oldum ve 8. sınıfta 2. dönemden spor müzik gibi dersler kaldırılmıştı.). Arada sırada sorguluyorum insanlar bu faaliyetleri gerçekleştirmek için nasıl zaman ayırıyor diye. 9. sınıfta çok çalışmalı mıyım? Nasıl tekrar yapmalıyım?

Bu sene 9'a geçtim. İyi bir fen lisesindeyim. Geçen sene 8. sınıftayken LGS'nin verdiği o çalışma ruhundan ve etkisinden kurtulamadım. 9'da her hafta sınavımız olacakmış. Fazla dert etmedim zaten çok çalışmayı kafaya takmış birisiyim. Ama ders programında spor, görsel sanatlar, müzik gibi etkinlikleri görünce biraz şaşırdım (aynı okulun ortaokulundan mezun oldum ve 8. sınıfta 2. dönemden spor müzik gibi dersler kaldırılmıştı.). Arada sırada sorguluyorum insanlar bu faaliyetleri gerçekleştirmek için nasıl zaman ayırıyor diye. 9. sınıfta çok çalışmalı mıyım? Nasıl tekrar yapmalıyım?

Hoam bende geçtim bende meslek lisesindeyim sana tavsiye vermem saçma olabilir ancak şunu söyleyeyim çalışmayı düzenli yap 1 gün 1 saat diğer gün 3 saat yaparsan saçmalıyosun hiçbir anlamı kalmıyor bir de uyku düzeni kur sosyalleş günde maksimum 3 saat çalış tabii sınava az kaldı mı arttır iyi günler hocam lise hayatınızda başarılar.

Planını yap odan temiz olsun kapıyı kapat bunları yaptın mı 40 dk çalış 10-15 dk mola ver böyle devam bir gün belirle sadece o günlük az çalış ama o gün spor kitap gibi şeylerle ilgilen sadece 30 dk oyun oyna onun dışında oynama çünkü hiç oyun oynama denmiyor kafayı rahatlat 30 dk oynayıcam deyip 1 saat oynama uyku düzeninde olsun test kitabı çöz tongucu izle en kötü olduğun konu üzerine daha çok çalış ama diğer konularada çalış eğer maddi durumunuz varsa özel öğretmen tutabilirsiniz

9. sınıf lisenin tadını çıkarmak için en iyi zamanlardan birisi. Sadece derse boğulma sakın. 🥰

Ders çalışma konusunda düzenli tekrar ve çalışmayla 9. sınıfı sağlam bir şekilde bitirirsen TYT'nin yarısını falan bitirmiş olursun.

Ayrıca okuldaki etkinliklere de olabildiğince katılmaya çalış, imkanlarından faydalan. ❤️

Bu arada öğretmenlerinle onlardan hoşlanmasan bile sakın çatışmaya girme. Zararlı çıkan genelde sen olursun. Sevmiyorsan ders harici konuşmazsın sıkıntı kalmaz. 😯

Yeni konular

Geri
Yukarı