9.sınıfta OBP çok önemli mi?

toprak3032

Decapat
Daha fazla  
Gençler selamlar, ben şimdi 9.sınıfı bitirmek üzereyim ve geçen dönem ortalama notum 81 civarıydı. Bu sene de notum 5 aşağı 5 yukarı benzeri bir şey olur diye düşünüyorum. Sizce bu not ortalaması YKS sınavında büyük bir düşüş yaşatır mı yoksa 3 sene içerisinde halledebileceğim bir şey midir?

Hayır büyük bir düşüş yaratmaz. YKS sıralama hesaplama sitelerinden bakabilirsin.
Ama notlarını yüksek tutmak var iken niye düşük tutarsın ki?

Derece yapmak istiyorsan sorun olur.
ama 3 sene içerisinde halledilebilecek bir şey mi peki

Hayır büyük bir düşüş yaratmaz. YKS sıralama hesaplama sitelerinden bakabilirsin.
Ama notlarını yüksek tutmak var iken niye düşük tutarsın ki?
9.sınıf ortam sıkıntıları artı olarak bir de yeni dersler konular falan derken bu sene biraz sıkıntılı geçti

Ama 3 sene içerisinde halledilebilecek bir şey mi peki.

9.sınıf ortam sıkıntıları artı olarak bir de yeni dersler konular falan derken bu sene biraz sıkıntılı geçti.

Şöyle düşün sınav 560 üzerinden değerlendiriliyor 500 puan sınavdan 60 puan OBP'den geliyor bu seneyi 80 OBP ile bitirip kalan seneleri 100le geçersen 60 yerine 57 puan alırsın bu da pek sıkıntı olmaz aslında.

Ama 3 sene içerisinde halledilebilecek bir şey mi peki.

Öncelikle dereceden kastım ilk 4 binler falan bu sıralamalarda sorun yaratır çünkü
Gördüğüm kadarıyla hepsi 90-95 üstü OBP'ler ile mezun olmuşlar.

3 sene içerisinde günü gününe çalışarak halledillir. Sen alabileceğin en yüksek notu almaya çalış olmazsada sorun değil YKS'deki netlerin daha önemli.

Öncelikle dereceden kastım ilk 4 binler falan bu sıralamalarda sorun yaratır çünkü
Gördüğüm kadarıyla hepsi 90-95 üstü OBP'ler ile mezun olmuşlar.

3 sene içerisinde günü gününe çalışarak halledillir. Sen alabileceğin en yüksek notu almaya çalış olmazsada sorun değil YKS'deki netlerin daha önemli.
hocam benim hedef biraz sizin dediğiniz civarlarda da o yüzden belliki bir sıkıntı yaratma olasılığı var ama devamlı ve düzenli çalışmayla halledilebilecek bir şey yani e tabi şuan biraz polyannacılık yapıyorum ama baştanda ümidi kesmemek gerek :)

Geri
Yukarı