9. sınıfta sınavlara 1 hafta kala nasıl çalışılmalı?

Eymen Toraman

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, sınavlara 1 hafta kaldı fakat matematik üçgenler ve tarih yapamıyorum. Genel olarak derslerim iyidir fakat bu sefer daha hazırlıksız gibi hissediyorum, matematiğe ve tarihe nasıl çalışmalıyım ve matematik yetişir mi? Eskiden daha çalışma hevesim olurdu önceki sınavlardan sonra sıkıldım iyice.
(9.sınıfım)

Merhaba, sınavlara 1 hafta kaldı fakat matematik üçgenler ve tarih yapamıyorum. Genel olarak derslerim iyidir fakat bu sefer daha hazırlıksız gibi hissediyorum, matematiğe ve tarihe nasıl çalışmalıyım ve matematik yetişir mi? Eskiden daha çalışma hevesim olurdu önceki sınavlardan sonra sıkıldım iyice.
(9.sınıfım)

Rehber matematik üçgenleri baştan sona izle.

(9.sınıfım)
Hocam 9.sınıf olarak bütün derslerim eksik. Hemen program çıkardım pazartesi günü. Son gün din kültürü, temel dini bilgiler vb. dersleri halledebileceğimden dolayı bıraktım onları. Matematik,Biyoloji,Almanca çalışıyorum bu hafta. Matematik rehber matematik izle. Benim de çok eksiğim vardı ancak rehber matematik çok iyi anlatıyor. Hergün 4-5 videoda 1 haftada üçgenleri bitireceğim. Tarih konusunda bizim hoca altını çizdirdiği yerden soruyor. Tarih de tekrar, tekrar, tekrar. Ezberleyeceksin.

Hocam 9.sınıf olarak bütün derslerim eksik. Hemen program çıkardım pazartesi günü. Son gün din kültürü, temel dini bilgiler vb. dersleri halledebileceğimden dolayı bıraktım onları. Matematik, biyoloji, Almanca çalışıyorum bu hafta. Matematik rehber matematik izle. Benim de çok eksiğim vardı ancak rehber matematik çok iyi anlatıyor. Her gün 4-5 videoda 1 haftada üçgenleri bitireceğim. Tarih konusunda bizim hoca altını çizdirdiği yerden soruyor. Tarih de tekrar, tekrar, tekrar. Ezberleyeceksin.

Aynı şekilde bizim de tarihçi öyle soruyor ama bir anda hepsini okumaya çalışınca da sınavda bir şey yapamıyorum matematik konusunda da kağıtta üçgen görünce korkan biriyim yani.

Aynı şekilde bizim de tarihçi öyle soruyor ama bir anda hepsini okumaya çalışınca da sınavda bir şey yapamıyorum matematik konusunda da kağıtta üçgen görünce korkan biriyim yani.
Hocam sakin olun. Sınav gününe kadar 3-4 video izleseniz bitiririz. Tarih konusunda da son güne bırakma. Örneğin sınava kalan süreye ve sayfaya böl. Mesela 5 mi çıktı o zaman her gün 5 sayfa çalış yetiştir. Bir anda asılma sonra sıkıntı yaşarsın.

Hocam sakin olun. Sınav gününe kadar 3-4 video izleseniz bitiririz. Tarih konusunda da son güne bırakma. Örneğin sınava kalan süreye ve sayfaya böl. Mesela 5 mi çıktı o zaman her gün 5 sayfa çalış yetiştir. Bir anda asılma sonra sıkıntı yaşarsın.

Sağ olasın hocam bir an önce bitse de kurtulsak sana da kolay gelsin.

Sağ olasın hocam bir an önce bitse de kurtulsak sana da kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim. Matematik çalışıyorum bende. Gerçekten kurtulalım bitsin zaten daha okula da gitmeyeceğim. Stres'den çok fazla saçlarım dökülüyor. Umarım sağ salim biter ve yaz tatilinin canını okuruz :D

Geri
Yukarı