9 Şubat'ta 2 haftası dolan Vatan Bilgisayar'dan alınmış kulaklık iade edilebilir mi?

ek0fresh

Hectopat
Arkadaşlar selam, 26 Ocak tarihinde Vatan Bilgisayar'dan Razer BlackShark V2 Pro beyaz Wireless kulaklık aldım, ürünü kullanıyorum ama memnun kalmadım. 2 hafta süreci 9 şubat tarihinde dolacağı için kulaklığı iade etme şansım var mıdır? Her şeyi kutusu vs. eksiksiz duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hijyen ürünleri konusunda daha hassas olunuyor. Fakat Vatan Bilgisayar iade politikasında şöyle belirtmiş:

• Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir.

Buradan yola çıkarak evet, iade edebiliyorsunuz. Ama dediğim gibi hijyen ürünü, bir pürüzlük çıkabilir belki.

Mağazadan aldım ürünü fakat almak istediğim ürün yine Vatan Bilgisayar'dan olacak ve üstüne para ekleyerek alacağım. Bunu mağazada dile getirsem yine de bir şeyler olmaz mı yoksa hiç denemeyeyim mi? Cevaplarınız için teşekkürler.

Mağazadan aldım ürünü fakat almak istediğim ürün yine Vatan Bilgisayar'dan olacak ve üstüne para ekleyerek alacağım. Bunu mağazada dile getirsem yine de bir şeyler olmaz mı yoksa hiç denemeyeyim mi? Cevaplarınız için teşekkürler.

Dene, para iadesi olmayacağı için kolaylık sağlayabilirler. "Kardeşime doğum günü hediyesi almıştım, 2 gün önce verdim ama hoşnut kalmadı daha iyisini almak istiyorum" dersen iyi olur.

Sen olsan başkasının iki hafta Kullandığı kulaklığı satın alır mısın? Ne yapsın Vatan Bilgisayar,çöpe mi atsın?

Sen olsan başkasının iki hafta kullandığı kulaklığı satın alır mısın? Ne yapsın Vatan Bilgisayar, çöpe mi atsın.

Hocam ilk olarak eğer bütçem yeterse tabii ki alırım herkesin parasına göre bu işler. Vatan alıp bunu çöpe atmayacak kendi mağaza çalışanları emin olun bu kulaklığı 4-5 bin TL arasına kelepir fiyattan alıp daha sonrasında 6.000 TL değerine satacaklar bu çok bariz bir olay. Neden memnun olmadığım bir şeyi eğer 14 gün geçmemiş ise herhangi bir sorun teşkil edecek ürün değilse neden değiştirmeyelim? Her şeyden memnun kalmak zorunda değiliz. Denedim ve aldım işin sonunda memnun kalmadım. Bundan doğal bir şey yok.

Malum ülke olarak vasatlığa alıştığımız için memnun kalmadığımız ürünleri muhteşem teknolojik firmalarımız bize daha fazla para sokacak diye değiştirmekten ve hakkımızı aramaktan korkuyoruz.

Sen olsan başkasının iki hafta Kullandığı kulaklığı satın alır mısın? Ne yapsın Vatan Bilgisayar, çöpe mi atsın?

Firmaları savunmayı bırakın artık çok gereksiz çünkü. Müşterinin hakları belli durum belli. Hijyen konusunda sıkıntı yoksa hakkı var. İsterse keyfine 14 gün bekletir son gün iade eder. Vatan Bilgisayar da çöpe atabilir çok da umrumda değil. Zaten milletin üzerinden deli gibi kâr ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı