90.000 TL bütçeye Gaming hazır sistem önerisi

Anakart XPG, RAM Corsair en sondaki RGB olan. SSD KC3000. Kasa iCue 3000D.
PSU Corsair RM1000e 1000W 80+ Gold Full Modüler 120mm Fanlı Güç Kaynağı
bu siteden daha önce hiç alışveriş yapmadım bir sorun yaşar mıyım?

Anakart XPG, RAM Corsair en sondaki RGB olan. SSD kc3000. kasa iCUE 3000D.
PSU Corsair RM1000e 1000W 80+ Gold Full modüler 120mm fanlı güç kaynağı.

PSU'su fena değil 4080S'i 700W bile besliyor.

Anakart XPG, RAM Corsair en sondaki RGB olan. SSD kc3000. kasa iCUE 3000D.
PSU Corsair RM1000e 1000W 80+ Gold Full modüler 120mm fanlı güç kaynağı.

Bence biraz gereksiz olur.

Bütçeyi zorlamazsa kasa Cooler Master ile değişebilir.

Son düzenleme:
Beyaz olan iyidir siyah istiyorsanız 500 daha koyup 2 fanlıyı alın.

RAM ve PSU değiştirmek gereksiz olur RAM'ı bedavaya XPG yap PSU kalsın.

Hocam 90k bütçede neden 5600MHz CL36 16 GB RAM kullansın? Çok saçma. Ayrıca PSU'yu ileriye dönük olsun diye bütçe sonuna kadar seçtim yetmiyor diye değil.

4080s takılı zaten 800W iyi bir PSU var sistemde PSU'ya 5K daha dökmek saçma olur sırf bütçe var diye para dökmesine gerek yok.

RAM konusunda performansı etkilemez fakat daha hızlı bir RAM tercih etmek iyi olabilir arada 500 fark varmış kusura bakmayın görmedim.

4080s takılı zaten 800W iyi bir PSU var sistemde PSU'ya 5K daha dökmek saçma olur sırf bütçe var diye para dökmesine gerek yok.
700W bir PSU var. Kendi tercihi. Bütçem bu kadar bolken neden şuan 5k vermek yerine ileride 10k vereyim diye düşünüyor insan. Ben fikrimi söyledim. Tekrar söylüyorum. Ayrıca render ile falanda uğraşmayacaksa bu kadar iyi bir sistem toplamasına da gerek yok ona bakılırsa. RDR2 Cyberpunk yüksek ayarlarda akıcı oynatmayı bir tek 4080S veya 90k bütçeli sistem sağlamıyor. Demem o ki para varsa ne kadar geleceğe dönük o kadar iyi.

FPS oyunları ağırlıklıysa şöyle de alınabilir.
1715460616257.png

Bütçe varken insan kendini şımartmak istiyor tabii ama bu parayı ekipmanlara harcasa daha iyi olur bence o PSU hayli hayli yeterli olacaktır.

700W bir PSU var. Kendi tercihi. Bütçem bu kadar bolken neden şu an 5K vermek yerine ileride 10k vereyim diye düşünüyor insan. Ben fikrimi söyledim. Tekrar söylüyorum. Ayrıca render ile falan da uğraşmayacaksa bu kadar iyi bir sistem toplamasına da gerek yok ona bakılırsa. RDR2 Cyberpunk yüksek ayarlarda akıcı oynatmayı bir tek 4080s veya 90k bütçeli sistem sağlamıyor. Demem o ki para varsa ne kadar geleceğe dönük o kadar iyi.

FPS oyunları ağırlıklıysa şöyle de alınabilir.
Eki Görüntüle 2193341

Hocam 7800x3D'nin oyun performansı daha iyi normal kullanıcılara 7950x3D önermiyorum render için tercih edilebilecek bir işlemci.

11.5k vermek saçmalık olur.

Bütçe varken insan kendini şımartmak istiyor tabii ama bu parayı ekipmanlara harcasa daha iyi olur bence o PSU hayli hayli yeterli olacaktır.

Hocam 7800x3D'nin oyun performansı daha iyi normal kullanıcılara 7950x3D önermiyorum render için tercih edilebilecek bir işlemci.

11.5k vermek saçmalık olur.
Evet orada da ben karıştırmışım. Arkadaş oyun istiyordu kendim de demiştim neyse. Yani ne diyim hocam, geleceğe dönük olsun diye seçtim illa bütçeyi sonuna kadar harcamak isterse öyle alsın istemezse PSU stok kalsın ama RAM'i dediğim yapmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı