A10-7850K ile A8-5600K arasındaki fark ?

#Fatalt1y

Hectopat
Daha fazla  
Hocam hazır yeri gelmişken sorumu sorayım :D. A10-7850K ile A8-5600K arasında çok bir fark olur mu ? Yaklaşık 200 TL kadar fark var aralarında sizce değer mi hocam ?

Edit: Kusura bakmayın. Konunun altına sordum hiç düşünmeden. Yeni bir konu başlığında açmam gerekirdi. @Recep Baltaş

Son düzenleme:
A10-7800 de iyidir.
Hocam daha önce de konu açmıştım fakat size de söyleyeyim. 800 TL civarı sistem toplayacağım. Nedeni ise ilk olarak bilgisayar toplama merakım. Şu yaşıma kadar hep Dizüstü Bilgisayar kullandım. Ondan Masaüstü Bilgisayar kasalarına falan aşırı ilgiliyim söküp takma vs. Oynayacağım oyunlar ise o kadar iddialı değil. Oyun konusunda yarı yolda bırakmayan bir Dizüstü Bilgisayarım var zaten. Oynarsam en fazla Counter Strike: Global Offensive oynarım öyle diyeyim. İkinci olarak pek bilgi sahibi olmadığım (Hatta hiç.) Bios kısımları. Bu kısımları da yine toplayacağım bilgisayar ile kurcalayacağım. Amacımı belirttim hocam. Sizin fikrinizi de alayım dedim. Ayrıca bu sistem beni Üniversite'ye kadar (1.5 sene.) idare etmesini planlıyorum hocam. İdare etmesi oyunlar ile ilgili değil bilgisayarı kullanma süresi olarak hocam, ekleyeyim.

A8-5600K ile ileride R7 250 kullansa eyi olmaz mı? Crossfire yapsa maçı kotarsa. A10-7850K tek başına oyuncuya yeter mi? Çok ucuk fiyatı var!

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı