Çözüldü A320 anakartta Precision Boost aktif edilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Faatih

Kilopat
Daha fazla  
ASUS A320M-K anakart ve Ryzen 5 2600X işlemci ile Precision Boost kullanarak overclock yapılabilir mi? Biostan olmuyor ise Ryzen Master’dan yapılır mı?

Yapılsa dahi 2600X'in getirisi fazla olmaz sırf bunun için anakart değiştirmeyi düşünme. Ryzen işlemcilerin tamamı yalnızca CPB ile en iyi performanslarına ulaşabiliyor. 2600X yetersiz mi geliyor bir BIOS update atar 3600 takarsın bu kadar.

Overclock ile ciddi kazanımlar elde etmek 12400F gibi bazı Intel'lere özgü bir olay.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zamanında denedim ama maalesef olmuyor.

Yabancı forumlarda da buldum şimdi evet A320 ile hiçbir şekilde olmuyormuş.

Yapılsa dahi 2600X'in getirisi fazla olmaz sırf bunun için anakart değiştirmeyi düşünme. Ryzen işlemcilerin tamamı yalnızca CPB ile en iyi performanslarına ulaşabiliyor. 2600X yetersiz mi geliyor bir BIOS Update atar 3600 takarsın bu kadar.

Overclock ile ciddi kazanımlar elde etmek 12400F gibi bazı Intel'lere özgü bir olay.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

B660 ve 12400F bir bilgisayar aldım eskisini de satacaktım overclock yapıp. Ben bu yeni kombinasyonda overclock yapabiliyor muyum peki intele yabancıyım

B660 ve 12400F bir bilgisayar aldım eskisini de satacaktım overclock yapıp. Ben bu yeni kombinasyonda overclock yapabiliyor muyum peki intele yabancıyım

Yaparsın. Bu videoda düz 12400 için var ama adımlar az çok aynı. 12400K hali hazırda unlock versiyonu.

Geri
Yukarı