A320M'e uygun 1 TB M.2 SSD önerisi

Paranoyaq

Hectopat
ASRock A320M-HDV4.0 anakartıma M.2 SD almak istiyorum araştırdığım kadarıyla PCI 3.0 destekliyor, PCI 4.0 alsam çalıştırır hızı mı yavaş olur yoksa çalıştırmaz mı ?
Anlayan bir arkadaş 1 TB şu M.2'yi alabilirsin diyebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalıştırır ama bazı durumlarda daha yavaş olabilir.

ASRock A320M-HDV4.0 anakartıma M.2 SD almak istiyorum araştırdığım kadarıyla PCI 3.0 destekliyor, PCI 4.0 alsam çalıştırır hızı mı yavaş olur yoksa çalıştırmaz mı ?
Anlayan bir arkadaş 1 TB şu M.2'yi alabilirsin diyebilir mi ?

PCİE 4.0 alırsan vaat ettiği hızları alamazsın, anakartı ve işlemciyi 4.0 destekleyen modellerle 1-2 ay içinde değiştirmeyeceksen 3.0 al.

Sıradan kullanıcı için 3.0 veya 4.0 olması çok fark etmiyor. Gündelik kullanım ve oyun esnasında maksimum okuma ve yazma sınırlarına yaklaşmıyor bile zaten. O yüzden kağıt üstündeki verilerini sunabilen kaliteli ve özellikle DRAM bulunduran bir SSD tercih et. Stabillik açısından ciddi fark yaratıyor. 3.0 veya 4.0 olmasına çok takılma.

Son sürüm olarak bunlar var hangisini kullanmam daha mantıklı olur yanlış bir şey yapıp tekrardan oyun açında PC kapanmasın.

Ve başka bir konu daha bu işlemci ve bu anakartta zaten bu kullanılıyormuş

A320M HDV r4.0 R5 5600 ama benim sistemimde oyuna girdikten birkaç dakika sonra kapanıyor sistem kopmle bir şekilde bu neden kaynaklanır ve hangi BIOS sürümü benim için daha iyi olur​

PCİE 4.0 alırsan vaat ettiği hızları alamazsın, anakartı ve işlemciyi 4.0 destekleyen modellerle 1-2 ay içinde değiştirmeyeceksen 3.0 al.
1-2 ay demeyelim de bu anakart eninde sonunda değişecek ondan dolayı pci 4 alsam diye düşünüyordum.

Kendim kullanıyorum. DRAM'i var. Tavsiye edebilirim.
Teşekkür ederim bakacağım , https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...AIeaIxabmnL4LYIZfP0CeLkl2FKuvNhhoCsvAQAvD_BwE
incelemiştim
Sıradan kullanıcı için 3.0 veya 4.0 olması çok fark etmiyor. Gündelik kullanım ve oyun esnasında maksimum okuma ve yazma sınırlarına yaklaşmıyor bile zaten. O yüzden kağıt üstündeki verilerini sunabilen kaliteli ve özellikle DRAM bulunduran bir SSD tercih et. Stabillik açısından ciddi fark yaratıyor. 3.0 veya 4.0 olmasına çok takılma.
Önerebileceğiniz markalar varmı acaba ? Arkadaşın önerdiği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Önerebileceğiniz markalar varmı acaba ? Arkadaşın önerdiği hakkında ne düşünüyorsunuz?
Güzel SSD. Bende de var o modelden. Bir sıkıntısını görmedim. Öncesinde Team'in ciddi anlamda sıkıntılı bir modelini kullanmıştım. Sürekli yaşadığım problemlerin sonunda SSD tamamen bozuldu ve çöp oldu. Ondan sonra buna geçtim ve gerçekten SSD kullandığımı hissettim. Çok daha stabil ve sağlıklı çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı