A51 ROM kurmaya değer mi?

kaanrhyme

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Samsung Galaxy A51 model telefon kullanıyorum. Android 10 sürümüyle beraber gelmişti ve o zamanlar bu kadar geçişlerde sıkıntı yoktu ama Android 11 ve 12 sürümlerinde kesinlikle geçişlerde ciddi sıkıntılar var. Telefon 60Hz olsa dahi 40Hz'ymiş gibi hissettiriyor. Şimdi gelelim asıl soruma: Sizce ROM kurup garanti bozmaya değer mi? Garantim 10. ayda bitiyor. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Samsung Galaxy A51 model telefon kullanıyorum. Android 10 sürümüyle beraber gelmişti ve o zamanlar bu kadar geçişlerde sıkıntı yoktu ama Android 11 ve 12 sürümlerinde kesinlikle geçişlerde ciddi sıkıntılar var. Telefon 60Hz olsa dahi 40Hz'ymiş gibi hissettiriyor. Şimdi gelelim asıl soruma: Sizce ROM kurup garanti bozmaya değer mi? Garantim 10. ayda bitiyor. Şimdiden teşekkürler.

Hocam aynı Android sürümlerini bizde kullanıyoruz sorun olmuyor isterseniz bir hard reset atın.

Değer şahsen Xiaomi telefonuma Custom ROM kurdum ve hız farkı hissediliyor

Kasıyorsa format at hocam.
Hocam 2 kere hard reset 3 kere normal reset 1 kere de odinle stock Android 12 kurdum. Sonuçlar yine aynı geçişler MİUİ gibi akıcı değil.
LineageOS kurulabilir aslında ben gayet seviyorum LineageOS'u eğer rom var ise at geç ama bilmiyor isen girme şahsen bu işlere.
Daha önce çok kurdum bilgim var. Yani değer mi diyorsunuz?
Hocam aynı Android sürümlerini bizde kullanıyoruz sorun olmuyor isterseniz bir hard reset atın.
Hocam telefon modeliniz nedir? Ayrıca Samsung Members formunda da herkes geçişlerden falan şikayetçi.
Değer şahsen Xiaomi telefonuma Custom ROM kurdum ve hız farkı hissediliyor
Teşekkür ederim. LineageOS'tan daha çok SuperiorOS kurmayı düşünüyorum. Sizce o nasıl hocam?

Hocam 2 kere hard reset 3 kere normal reset 1 kere de Odin'le stock Android 12 kurdum. Sonuçlar yine aynı geçişler MIUI gibi akıcı değil.

Daha önce çok kurdum bilgim var. Yani değer mi diyorsunuz?

Hocam telefon modeliniz nedir? Ayrıca Samsung members formunda da herkes geçişlerden falan şikayetçi.

Teşekkür ederim. LineageOS'tan daha çok superioros kurmayı düşünüyorum. Sizce o nasıl hocam?

Hocam u sürümünü söylerseniz cihazın Android sürümünü düşürelim en azından stock ROM olsun ben genelleme yapmayım ancak benim gördüğüm Xiaomi'nin Custom ROM'ları hariç hiçbir Custom ROM'un stabil çalıştığını görmedim kendi şahsi fikrimi söylüyorum.

Garantiyi bozmaktan daha önce feragat edeceğiniz diğer şeyleri düşünmek daha doğru olur. Mesela AOSP tabanlı custom romlarda OneUI özellikleri olmaz, cihazdan cihaza değişir ama genelde stok kamera uygulaması da olmaz, GCam ile vs kullanılır. Ha, sonuç olarak ilk günkine yakın bir performans alırsınız, batarya daha iyi sonuç verir. Modlanmış OneUI romları ise kesinlikle tavsiye etmem, güvenlik anlamında hep kafanızda bi soru işareti olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı