A51 ROM kurmaya değer mi?

Hocam u sürümünü söylerseniz cihazın Android sürümünü düşürelim en azından stock ROM olsun ben genelleme yapmayım ancak benim gördüğüm Xiaomi'nin Custom ROM'ları hariç hiçbir Custom ROM'un stabil çalıştığını görmedim kendi şahsi fikrimi söylüyorum.
U sürümüm 5 hocam. Android 11'e düşürülebiliyor ama sorun şu ki o daha berbat. Telefon açılırken bi 5dk kendine gelemiyor en azından Android 12'de bu sorun yok.
Garantiyi bozmaktan daha önce feragat edeceğiniz diğer şeyleri düşünmek daha doğru olur. Mesela AOSP tabanlı custom romlarda OneUI özellikleri olmaz, cihazdan cihaza değişir ama genelde stok kamera uygulaması da olmaz, GCam ile vs kullanılır. Ha, sonuç olarak ilk günkine yakın bir performans alırsınız, batarya daha iyi sonuç verir. Modlanmış OneUI romları ise kesinlikle tavsiye etmem, güvenlik anlamında hep kafanızda bi soru işareti olur.
Hocam özellikleri çok kullanmıyorum zaten şahsen, daha çok performansa ve bataryaya önem veirirm. Parmak izi de çalışıyorsa benim için sıfır sıkıntı.
Custom ROM kurmak Knox sayacını arttırır ve banka uygulamalarında sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Evet bunu görmüştüm ama bazı 3. taraf uygulamalarla gizlenebiliyormuş sanırım. Tek kullandığım uygulama zaten papara aslında.
@KaanK. X garantisi bitsin Pixel Expreince ya da LineageOS kurarız :)
Şimdi kurmaya değmez bir sıkıntı olduğunda BL kilidini açık görürlerse telefonu yaptırmazlar :D
Hocam haklısınız. En azından bir kaç ay daha bekleyeyim. Nova Launcher'le falan idare edeceğiz artık. Hocam bu arada bence LineageOS çok kötü bir alternatif diğer OS'lar arasında performansı düşük kalıyor.

U sürümüm 5 hocam. Android 11'e düşürülebiliyor ama sorun şu ki o daha berbat. Telefon açılırken bi 5dk kendine gelemiyor en azından Android 12'de bu sorun yok.

Hocam özellikleri çok kullanmıyorum zaten şahsen, daha çok performansa ve bataryaya önem veirirm. Parmak izi de çalışıyorsa benim için sıfır sıkıntı.
Ufaktan baktım romlara, bunları kurmaya değmez hocam GSI tabanlı hepsi. Parmak izi vs çalışmıyor Superior'da vs. Günlük kullanımda beklenmedik hatalar çıkabilir, mağdur eder. Bunların dışında genel olarak OneUI portları var, dediğim gibi onlara da güvenmek biraz riskli iş. Şahsen kendi cihazı için onlarca rom portlamış yayınlamış biri olarak kötü niyetli birinin o portun içine istediğini koyabileceğini belirtmek isterim

Evet bunu görmüştüm ama bazı 3. taraf uygulamalarla gizlenebiliyormuş sanırım. Tek kullandığım uygulama zaten Papara aslında.

Magisk ile gizleme yapılıyor.

Hocam haklısınız. En azından birkaç ay daha bekleyeyim. Nova Launcher'le falan idare edeceğiz artık. Hocam bu arada bence LineageOS çok kötü bir alternatif diğer OS'lar arasında performansı düşük kalıyor.

LineageOS alternatifleri çok. Yeter ki siz ROM kurmak isteyin :D
Biraz amatör çalışma ile hazırladığım rehbere göz atabilirsiniz. Yeni model Samsung'larda görüntü değişik olabiliyor :)

Ufaktan baktım romlara, bunları kurmaya değmez hocam GSI tabanlı hepsi. Parmak izi vs çalışmıyor Superior'da vs. Günlük kullanımda beklenmedik hatalar çıkabilir, mağdur eder. Bunların dışında genel olarak OneUI portları var, dediğim gibi onlara da güvenmek biraz riskli iş. Şahsen kendi cihazı için onlarca rom portlamış yayınlamış biri olarak kötü niyetli birinin o portun içine istediğini koyabileceğini belirtmek isterim
Bu ROM portlama işi hangi uygulamadan yapılıyor? Brick olma ihtimali var mı? Bir de arkadaşım şey dedi Custom Rom kurup BL açıp kullandıktan sonra telefonu garantiye vermeden önce Stock ROM kapatırsan bir şey olmuyor dedi bu doğru mu?
Magisk ile gizleme yapılıyor.

LineageOS alternatifleri çok. Yeter ki siz ROM kurmak isteyin :D
Biraz amatör çalışma ile hazırladığım rehbere göz atabilirsiniz. Yeni model Samsung'larda görüntü değişik olabiliyor :)
LineageOS diğer ROM'lara göre çok performanssız kalıyor ve ben hiç alternatif görmemiştim. Artık bikaç ay sonra bakacağız hocam.

Bu ROM portlama işi hangi uygulamadan yapılıyor? Brick olma ihtimali var mı? Bir de arkadaşım şey dedi Custom Rom kurup BL açıp kullandıktan sonra telefonu garantiye vermeden önce Stock ROM kapatırsan bir şey olmuyor dedi bu doğru mu?

LineageOS diğer ROM'lara göre çok performanssız kalıyor ve ben hiç alternatif görmemiştim. Artık bikaç ay sonra bakacağız hocam.
Bir uygulama üzerinden yapılmıyor, birkaç şeyi bir arada kullanmak lazım. Mesela bir rom decomplier, bir metin düzenleyici, batchapktool gibi bir apk toolu vs. Brick olma ihtimali var tabiiki özellikle elinizde hazır bir vendor yoksa.
O BL kapatıp yollama mevzusu her kafadan farklı sesin çıktığı bir konu. Benim bildiğim kadarıyla garanti sağlayıcısına bağlı, kimisi bl durumuna bakıyor kimisi bakmıyor. Biraz şans işi açıkçası.

Bir uygulama üzerinden yapılmıyor, birkaç şeyi bir arada kullanmak lazım. Mesela bir rom decomplier, bir metin düzenleyici, batchapktool gibi bir apk toolu vs. Brick olma ihtimali var tabiiki özellikle elinizde hazır bir vendor yoksa.
O BL kapatıp yollama mevzusu her kafadan farklı sesin çıktığı bir konu. Benim bildiğim kadarıyla garanti sağlayıcısına bağlı, kimisi bl durumuna bakıyor kimisi bakmıyor. Biraz şans işi açıkçası.
Anladım hocam yardımlarınız için sağ olun. Garanti bitmesine yakın batarya değişimi yapıp telefonda ROM'lar denerim memnun kalmazsak Stock'a geri döneriz artık.

Hocam 2 kere hard reset 3 kere normal reset 1 kere de odinle stock Android 12 kurdum. Sonuçlar yine aynı geçişler MİUİ gibi akıcı değil.

Daha önce çok kurdum bilgim var. Yani değer mi diyorsunuz?

Hocam telefon modeliniz nedir? Ayrıca Samsung Members formunda da herkes geçişlerden falan şikayetçi.

Teşekkür ederim. LineageOS'tan daha çok SuperiorOS kurmayı düşünüyorum. Sizce o nasıl hocam?
Daha önce kurdu isen ve backup almayı biliyor isen kur geç bence.

Merhaba, sürüm düşürme nasıl yapabilirim? Orijinal ROM'u nereden indireceğim? Samsung'ta costum ROM'lara nasıl bakıyorsunuz?

Geri
Yukarı