A6-3420M sistemde Sürücü kurunca "atikmpag.sys" mavi ekran hatası

Shatter

Femtopat
Elimdeki sistem:
A6-3420M
6520G (APU)
7400M(GPU)
4 GB RAM.
120GB SSD.
Windows 10.
Sürücü kurunca atikmpag.sys mavi ekran hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz? Hangi sürücüyü kurmalıyım? Crimson beta ve WHQL imzalı olan da çalışmıyor bu ara çalışmıştı rahat idi fakat formatta sonra yine böyle oldu.

Hocam, sizin sorununuz dâhili GPU kaynaklı olabilir. Nedeni ise Windows 10 için sürücü desteği sonlanmış.
"Radeon™ HD 6520G Sürücüleri ve Desteği ile A6-3420M | AMD" https://www.amd.com/en/support/apu/...ries-apu-for-laptops/a6-3420m-radeon-hd-6520g
Linkteki konuya bakabilirsiniz. Burada anlatım var. Buna göre kurun. Dahili GPU da çalışması gerekiyor.

Hocam, sizin sorununuz dâhili GPU kaynaklı olabilir. Nedeni ise Windows 10 için sürücü desteği sonlanmış.
"Radeon™ HD 6520G sürücüleri ve desteği ile A6-3420M | AMD" https://www.amd.com/en/support/apu/...ries-apu-for-laptops/a6-3420m-radeon-hd-6520g
Linkteki konuya bakabilirsiniz. Burada anlatım var. Buna göre kurun. Dahili GPU da çalışması gerekiyor.

Şu anda hiç gözükmüyor sadece Catalyst Manager indirecek yükleme yöneticisi.

IMG_20220404_164819.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehbere göre deneyin. Orada anlatım var. Bir de sizde ünlem de var. Büyük ihtimalle harici GPU'da sıkıntı var. Kod 43 gibi hatalar var mı?

Anladım hocam. GPU arızası gözüküyor. Reballing yapılabilir fakat uzun ömürlü olmaz. Ayrıca ucuz da değildir.

Elimdeki sistem:
A6-3420M
6520G (APU)
7400M(GPU)
4 GB RAM.
120GB SSD.
Windows 10.
Sürücü kurunca atikmpag.sys mavi ekran hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz? Hangi sürücüyü kurmalıyım? Crimson beta ve WHQL imzalı olan da çalışmıyor bu ara çalışmıştı rahat idi fakat formatta sonra yine böyle oldu.

Windows 10 desteği bittiği için büyük ihtimalle Windows 7-8 kullandığımda ekran kartı sürücüsü kurduğumda sorun yok. Windows 10'da oto olarak kendisi kursa da ya da ben son desteği olan Win 8 için sürdürücüsünü kurduğumda aynı sorunları yaşadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm kadarıyla sürücü kurulmamış ve bu ikaz var. Windows 8.1 için sıkıntı yoksa bununla devam edebilirsiniz. Yine de aynı şekilde olursa maalesef GPU problemi var demektir. İkisi de AMD olduğu için dâhili olana göre de kurmak gerekir. Yoksa o da hata verir.

Gördüğüm kadarıyla sürücü kurulmamış ve bu ikaz var. Windows 8.1 için sıkıntı yoksa bununla devam edebilirsiniz. Yine de aynı şekilde olursa maalesef GPU problemi var demektir. İkisi de AMD olduğu için dâhili olana göre de kurmak gerekir. Yoksa o da hata verir.
8.1 ve 7'de de aynı sorun var. Fakat sürücüyü bazen kuruyorum yeniden başlatmayınca rahatlıkla kullanabiliyorum. Oyun da oynatıyor ama driveri kurduktan sonra kapatıp açarsam geçmiş olsun.

Hocam, benim gördüğüm kadarıyla GPU sorunlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı