A750'li PC donuyor

flipteos123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben PC'yi 6 ay önce almıştım ve bu videodaki gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir sorun oldu bilgisayarım masaüstü oyun oynarken ve video izlerken dün 2 kere bugün 1 kere oldu ekran kartı sürücüsünü resetlemeyi ( Win+CTRL+Shift+b ) denedim ama hiçbir yanıt yoktu. Dün gece PC'yi GTA 5 indirmek için açık bırakmıştım. Windows Update güncel ve oyun oynarken küçük küçük takılmalar yaşıyordum ( mouse kayıt programı da olabilir)

Özellikler:

RAM: 16 GB RAM.
Ekran kartı: Intel Arc A750 (son sürüm ) 8 GB.
İşlemci: 12th Intel Core i5-12400F 2.5 GHz.
BIOS: 2611.
Windows 10 Pro / DirectX 12.
Anakart: ASUS Prime H610M-R D4.
SSD: M300 NVMe SSD.

Son düzenleme:
Hocam bu laptop hiç i5 12. nesil laptopuna benzemiyor üstelik üzerinde Intel'in eski işlemci etiketini gördüm, ve sanki AMD etiketi var gibime geldi.

Sadece aynı ses ve donma olduğunu göstermek için attım videoyu masaüstünde aynı sorunu yaşadım fanlar dönüyordu ama aynı ses ve donma vardı.

RAM: 16 GB RAM.
Ekran kartı: Intel Arc A750 (son sürüm ) 8 GB.
İşlemci: 12th Intel Core i5-12400F 2.5 GHz.
BIOS: 2611.
Windows 10 Pro / DirectX 12.
Anakart: ASUS Prime H610M-R D4.
SSD: M300 NVMe SSD.

Hocam laptopun Inspiron N4050 modelli çok eski bir laptop.
Bu özellikler ile zarre bağlantısı yok. Google İNSPİRON yazıp karşınıza çıkan ilk laptobun özelliklerini yazmışsın.

Donmuyorsa olunca Shift+alt+del tusuna bas sonra görev yöneticisine tıkla oradan yeni görev çalıştıra bas sonra oraya 'explorer.exe' yaz tamam a bas masaüstün gelir.

Sağ olun hocam aynı sorun olursa deneyeceğim bilgi veririm size iyi günler.

Bilgisayarı satın aldığınız yere sorun isterseniz daha önce de bahsettiğiniz sorunu yaşadım demişsiniz.

Teşekkürler öneriniz için.

Hocam laptopun Inspiron N4050 modelli çok eski bir laptop.
Bu özellikler ile zarre bağlantısı yok. Google Inspiron yazıp karşınıza çıkan ilk laptopun özelliklerini yazmışsın.

Yazıda masaüstü olduğunu belirttim sadece donduktan sonra o ses çıkıyor diye o videoyu attım zaten videonun benim olmadığı çok belli.

Rica ederim olmaz ise bu mesaja tekrardan yanıt verebilirsin olursa eğer çözüldü olarak işaretlersen sevinirim.

Tamamdır.

Rica ederim olmaz ise bu mesaja tekrardan yanıt verebilirsin olursa eğer çözüldü olarak işaretlersen sevinirim.

Hocam tekrar oldu bu fakat dediğinize hiçbir şekilde yanıt vermedi fişi çekip takmak dışında başka seçenek olmadı şu anda ekran kartının yeni güncellemesi gelmiş onu yapıyorum tekrardan başlatılınca direk güncelleme bildirimi geldi.

Son düzenleme:
Yazıda masaüstü olduğunu belirttim sadece donduktan sonra o ses çıkıyor diye o videoyu attım zaten videonun benim olmadığı çok belli.

Tamamdır.

Hocam tekrar oldu bu fakat dediğinize hiçbir şekilde yanıt vermedi fişi çekip takmak dışında başka seçenek olmadı şu anda ekran kartının yeni güncellemesi gelmiş onu yapıyorum tekrardan başlatılınca direk güncelleme bildirimi geldi.

Olabilir ekran kartının driverini güncellemeyi dene.

Geri
Yukarı