A8 5600k ve i3 3220 arasında kaldım

arpeggi

Hectopat
Herkese selam

a8 5600k ile Asus F2A85-M LE anakart düşünüyorum.
i3 3220 ile Wibtek B75-M anakart düşünüyorum.

Amacım düşük fiyata grafik performansı iyi olan bir sistem toplamak. i3 3220 + hd 6670, i3 3220 + hd 7770 gibi bir sistem amd'den iyi performans verir mi? Siz olsanız nasıl toplardınız? Amd tarafında daha ucuz bir anakart seçmek mantıklı olur mu?

Amacın, düşük bütçe ise intel'e kesinlikle bakma. Amd F/P kralıdır. İşlemci bütçeni en az 500 tl yaparsan intele bakmalısın.

Amacın, düşük bütçe ise intel'e kesinlikle bakma. Amd F/P kralıdır. İşlemci bütçeni en az 500 tl yaparsan intele bakmalısın.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bilgisayarı babam internet için kardeşim de oyun için kullanacak. Amd kasayı 750tl ye falan toplayabiliyorum, intel 900e yakın oluyor. Asus anakart için bir şey söyleyebilir misiniz? Daha ucuz bir anakart ile overclock yapılabilir mi? Daha önce hiç overclock yapmadım.

İ3 işlemci al 30 - 40 lira daha koy anakartı yükselt o.c yapma sıkıntı olurmu ? Baba internette sörf yapacak , kardeş oyun oynayacak o.c için bir sebeb yok ayrıca tecrübesizsin ben gibi bende hiç bişi bilmiyorum:D

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bilgisayarı babam internet için kardeşim de oyun için kullanacak. Amd kasayı 750tl ye falan toplayabiliyorum, intel 900e yakın oluyor. Asus anakart için bir şey söyleyebilir misiniz? Daha ucuz bir anakart ile overclock yapılabilir mi? Daha önce hiç overclock yapmadım.

O.C yapabilirsin fakat 750 tl lik bir sistemle ne kadar o.c yapılırsa o kadar. Kısacası hiç uğraşma o.c yapmadanda seni o sistem idare edecektir. Oyun için çok yüksek grafik performansı bekleme. A8'in grafik performansı i3'ten daha iydir. Ne kadar iyi olursa olsun yeni oyunları örneğin Gta IV'ü oynamayı bekleme. Bunun için ekran kartı almalısın.

Şimdi arkdasim 1 seneden beri AMD a8 5600k kullanıyorum. Orta seviyede gta4 olmak üzere tüm oyunları oynatan bir sistem kullanmadan yok gta4 oynatmaz, yok oynayamazsin, demeyin arkdasim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı