A8 7650K Sistem Tavsiyesi

dodostar

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar, bu aşağıda yazacağım sistemi birkaç kişiye anlattım da bazıları hoş olmayan tepkiler verdi. Sistemin şuanki fiyatı 4100 civarı oluyor ancak bunu ben seneye toplayacağım onu bilerek bu sistemi tercih ettim. İşlemcim apu ancak ekran kartı da takıyorum, bazı kişiler onun gereksiz olacağını söyledi ancal apu ile ekran kartı birlikte çalışıyor gibi bir ibare duydum işlemcinin inceleme videosunda. Anakart hakkında bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim. İncelemesinden sonra oldukça memnun kalacağıma karar verdiğimden bu kartı tercih ettim.

• Kasa: Zalman MS800plus link
  • Anakart: Asus Crossblade Ranger Amd A88X link
  • İşlemci: AMD A8 7650K link
  • Ekran Kartı: Asus GTX 950 Strix link
  • Ram: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram link
  • Güc Kaynağı: Corsair RM Serisi 80+ Gold 750W Full Modüler link
  • İşlemci Soğtucu: Cooler Master Seidon 120V + link
  • Harddisk: WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk link
  • SSD: Kingston 240GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD
  • Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

İlk olarak seneye toplayacağın bir sisteme şimdiden karar verme. Sonrasında bilgisayar toplama hakkında bilen birinden yardım al. Böyle bir sisteme o işlemci hiç olmamış ayrıca o paraya o ekran kartı az. Kısacası bilgisayar almadan 1 ay önce aç konuyu en doğru şekilde yönlendirilirsin.

4.100 TL bütçe ile APU alınmamalı, hele A8-7650K hiç alınmamalı. Diyorsan ki APU almakta kararlıyım, A10-7890K çıkacak onu almanı tavsiye ederim. Ancak yine söylüyorum böyle bir bütçe ile böyle bir sistem çok dengesiz olur.

Seneye daha çok var hiç inanamasamda amd yeni işlemcilerini duyuracak , pascal mimarili nvidia ekran kartları çıkacak , skylake işlemci ailesi genişleyecek. Bence alacağın zaman yazarsan daha mantıklı olur.

Sistemde bayağı bir değişikliğe gittim, küçük araştırmalar ve tavsiyeler üzerine şöyle bir sistem toplamaya karar verdim. Nasıl sizce?

sistemson.jpg

PSU olarak corsair rm serisi 80+ gold 750w düşündüm ancak önerilerinize açığım. Full modüler olması tercihim öncelikle..

Sistemde bayağı bir değişikliğe gittim, küçük araştırmalar ve tavsiyeler üzerine şöyle bir sistem toplamaya karar verdim. Nasıl sizce?

Eki Görüntüle 106142

PSU olarak corsair rm serisi 80+ gold 750w düşündüm ancak önerilerinize açığım. Full modüler olması tercihim öncelikle..
Sıvı soğutmayı değiştirip başka bir şey almalısın bende o sıvı soğutmayı düşünüyordum ancak olumsuz yorumlar alınca vazgeçtim büyük ihtimalle deepcool lucifer , sıvı soğutmaya çıkabilirsem vatan'da thermaltake var 254 tl ikisinden birini alacağım tavsiye ederim.

Sıvı soğutmayı değiştirip başka bir şey almalısın bende o sıvı soğutmayı düşünüyordum ancak olumsuz yorumlar alınca vazgeçtim büyük ihtimalle deepcool lucifer , sıvı soğutmaya çıkabilirsem vatan'da thermaltake var 254 tl ikisinden birini alacağım tavsiye ederim.
Ben birkaç sistemde gördüm, kullanan arkadaşlar da önerdi aslında. Hatta Recep abinin topladığı sistemi görünce de artık tamam alayım bunu demiştim. Sen neler öğrendin hocam?

Eki Görüntüle 106142

Sistem hala dengesiz. 3800 TL gibi bir fiyata 970 bir sistem toplanmalı. GTX 970+i5 4460+ H97 Gaming 3+8 GB 1600 MHz DDR3 CL9-10 bellek+1TB HDD+Zalman Z3 Plus 600W+120 GB Corsair LE serisi SSD

Ben birkaç sistemde gördüm, kullanan arkadaşlar da önerdi aslında. Hatta Recep abinin topladığı sistemi görünce de artık tamam alayım bunu demiştim. Sen neler öğrendin hocam?
Hocam ses yapıyormuş pompası, hava soğutmayla çok fazla sıcaklık farkı yokmuş arasında yinede sen bilirsin. Aslında noctua alacaktım ancak Türkiye' de yok galiba, büyük ihtimalle lucifer v2 alacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı