AAA oyunlar için R5 3600X'ten R5 5600X'e geçilir mi?

Fikop

Hectopat
Elimde R5 3600X işlemcisi ve RX 6700XT ekran kartı mevcut. AAA oyunları oynayan birisiyim bundan dolayı CS:GO tarzı oyunlardan ziyade RDR 2, cp 2077 tarzı oyunları oynamak zevk alıyorum. Elime bir miktar para geçmişken işlemcimi yükseltmenin mantıklı olacağını düşündüm ancak internette izlediğim videolara bakılınca geçmeye değer bir performans artışı göremedim. Bu testler ne kadar doğru? Testler doğru değil ise geçmeye değecek bir performans artışı yakalar mıyım?

Elimde R5 3600X işlemcisi ve RX 6700XT ekran kartı mevcut. AAA oyunları oynayan birisiyim bundan dolayı CS:GO tarzı oyunlardan ziyade RDR 2, cp 2077 tarzı oyunları oynamak zevk alıyorum. Elime bir miktar para geçmişken işlemcimi yükseltmenin mantıklı olacağını düşündüm ancak internette izlediğim videolara bakılınca geçmeye değer bir performans artışı göremedim. Bu testler ne kadar doğru? Testler doğru değil ise geçmeye değecek bir performans artışı yakalar mıyım?

5600 daha mantıklı. X ile sadece arasında 3 FPS fark var.

Geçilir. Muhtemelen 3600X ile darboğaz yaşıyorsundur. 5600 fazlasıyla yeterli gelir. İleride kartını yükseltmek istersen de RTX 4070 falan takabilirsin.
Darboğaz yaşadığımı görüyorum arada ancak şu anlık rahatsız etmedi. 5600'e geçerken 2. el almama rağmen üstüne vereceğim paraya değmeyecek ise geçmeyi düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı