AC Valhalla, Odyssey, Origins sistem kullanımı

Maxen

Hectopat
Sistem : RX 5500 XT 8 GB
Ryzen 3 3100
2x8 GB 3200 Mhz Ram
B450M S2H V2
Sandisk Ultra 3D NVME M.2 SSD 500 GB
WD 7200 RPM 256 MB CACHE 2 TB HDD

Bu üç oyunda performans analizi yaptım, hepsine girip oyun akıcılığını test ettim. Sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurursak ve çıkış tarihlerini ele alırsak Valhalla>Odyssey>Origin diye sıralanması gerekiyor. Durum hiçte öyle değil. Odyssey>Origins>Valhalla şeklinde bir durum görüyorum.

Oyunları 1080p High ayarlada test ettim Valhalla 60 fps üzeri rahatça oynanırken , çok daha az sistem istemesi gereken diğer iki Assasin's creed oyunu 60 fps üzerine çıkamıyor bile.(Fotoğrafta Odyssey 67 fps görünüyor o tamamen tesadüf. Normalde 58 den yukarı pek çıkmıyor.) Valhallayı oynarken 60 fps altına düşşe bile pek hissetmiyorum. Odyssey ve Origins'de durum çok farklı , oyun 50 fps üzeri çalışırken sanki 30 fps gibi hissettiriyor. Bununda sebebi %1 fps gerçekten yerlerde geziyor olması.Ekran kartıma bakarsanız Odyssey ve Origins'de tam yük çalışmıyor. Ben bunu işlemcimin yetersiz olmasına bağlıyorum.Nasıl olurda bu iki oyundan daha çok sistem isteyen AAA oyunlar bunlardan fazla fps verir😀. Burada bir optimizasyon sorunu var ve ubisoft bunu neden düzeltmiyor anlamadım. RTX 3060 - R5 3600 sistemi olan kişilerde bile AC Odyssey ve Origins 60 fps üzeri vermemesi normal mi ? Araştırdığıma göre Odyssey ve Origins için en az 8/16 bir işlemci önerdiklerini duydum. Bu gerçekten komik, 2023 yılını yarıladık , şuanda bile 8/16 işlemci gereksinimi olan bir oyun yok diye biliyorum. Bu oyunlarda birisinin 2017 diğerinin 2018' de çıktığını da unutmayın. Bakın linkleri bırakıyorum. (Belki bu durum sizde olmayabilir. Benzer sistem kullanıp sorun yaşamayan arkadaşlar varsa yazabilirse iyi olur.)
Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor , ne düşünüyorsunuz ?

valhalla hosted at ImgBB Valhalla
odyssey hosted at ImgBB Odyssey
Origins hosted at ImgBB Origins

Son düzenleme:
Hocam bu oyunlar konsol portundan veriliyor konsola yoğunlaşıyor Ubisoft PC portu onlar için önemli değil Ubisoft oyunlarının %80'i aşağı yukarı bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı