HP Victus 16 laptopa Windows 11 kurarken "load failure: [3]" hatası

ibrahim1pls

Femtopat
Daha fazla  
Victus 16 ya Windows 11 kuruyordum. YouTube'tan aynı şeyleri yaptım ancak Windows ekranı gelmesi gerekirken bu geliyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-16-16-27-14-901_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-05-16-16-27-14-901_com.miui.gallery.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 21

Dosya Ekleri

• IMG_20240516_173823.jpg
    IMG_20240516_173823.jpg
    223 KB · Görüntüleme: 11
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyip tekrar dener misin?

Bilgisayarı açtıktan sonra karşıma çıkan EFI Shell ekranında komut satırına sırayla şu komutları girdim:

FS0:
CD EFI.
CD boot.
BootX64.

Not: Her bir komutu girdikten sonra Enter'a basıp bir alt satırdaki komutu girdim, son komutu da girdikten sonra Windows tekrar normal şekilde boot oldu, BIOS tekrar Windows'u görmeye başladı ve sorun tamamen çözüldü.

Not2: İlk satırdaki kodu girerken klavyede ":" (iki nokta) işaretini yapmak mümkün değildi, Shift+ş yaparak o işareti yazabildim.

Not3: Yukarıda belirttiğim komutlar sonuç vermiyorsa, alternatif olarak şu komutlar da önerilmiş, yine yukarıdan aşağıya sırayla:

FS0:
CD EFI.
CD Microsoft.
CD boot.
Bootmgfw (ya da bootx64)
Bu çözümü dener misin bir de.

Oda olmazsa bu videoyu baştan sona kadar izle hocam.

Son düzenleme:
Bilgisayarı açtıktan sonra karşıma çıkan EFI Shell ekranında komut satırına sırayla şu komutları girdim:

FS0:
CD EFI.
CD boot.
BootX64.

Not: Her bir komutu girdikten sonra Enter'a basıp bir alt satırdaki komutu girdim, son komutu da girdikten sonra Windows tekrar normal şekilde boot oldu, BIOS tekrar Windows'u görmeye başladı ve sorun tamamen çözüldü.

Not2: İlk satırdaki kodu girerken klavyede ":" (iki nokta) işaretini yapmak mümkün değildi, Shift+ş yaparak o işareti yazabildim.

Not3: Yukarıda belirttiğim komutlar sonuç vermiyorsa, alternatif olarak şu komutlar da önerilmiş, yine yukarıdan aşağıya sırayla:

FS0:
CD EFI.
CD Microsoft.
CD boot.
Bootmgfw (ya da bootx64)
Bu çözümü dener misin bir de.

Oda olmazsa bu videoyu baştan sona kadar izle hocam.
EFI Shell ekranı dediğiniz yer tam olarak neresi?

Geri
Yukarı