AC Valhalla'dan sonra AC Odyssey oynanır mı?

403377

Hectopat
Merhaba AC Valhalla neredeyse bitmek üzere ve AC oyunlarına karşı hevesim gitgide artıyor. Zamanında AC Odyssey Ultimate Edition almıştım ve hiç oynamadım. AC Valhalla'dan sonra eski veya kötü gelir mi?

Merhaba AC Valhalla neredeyse bitmek üzere ve AC oyunlarına karşı hevesim gitgide artıyor. Zamanında AC Odyssey Ultimate Edition almıştım ve hiç oynamadım. AC Valhalla'dan sonra eski veya kötü gelir mi?
Bu oyunun güzel gelen yanı oynanış mekaniği ve anlatılan hikayedir. Eğer tarzını sevdiysen ac 1 2 bile keyifli gelir.

AC Odyssey ve Origins güzel oyunlar mekanik biraz değişik ama hikâyeler muazzam pişman olmazsın hem yamalarıda mevcut.

Bana kalırsa Odyssey, Valhalla'dan daha iyi. Valhalla çok fazla oynamadım onu da belirteyim. Onun dışında eski gelecek bir durum olmaz. Ama hemen arkasından oynamayın, çünkü benzerlik bıkkınlığa sebep olabilir.

Hocam bence 1'den başla. 1 çok eski bir oyun ama bu oyunun sevenleri Altair'i her zaman baştacı yaparlar. Altair'in hikayesi ile başlayıp, Ezio ile devam edip bence bütün seriyi oynamalısın. İlk oyunları çabuk bitirirsin oynama süreleri fazla değil.

Odyssey, eğlence açısından son üçlemenin en iyi oyunu bence. Hikaye biraz tırt ve Yeşilçamvari gibi ama yine de merak uyandırmayı başarıyor. DLC'ler ise müthiş; Oyunu bambaşka bir boyuta taşıyorlar.

Origins, konu ve mekan olarak en iyisi diyebilirim. Valhalla'yı ise aldığıma pişman oldum. Dağ bayır gezmekten öteye bir şey yok...

Teşekkürler bütün cevaplarınız için. AC Valhalla hikayesi bayağı kötüydü Odyssey bu eksikliği biraz giderir diye düşünüyorum.

En sağlam hikaye Ezio'nun hikayesidir kanımca. 13 14 yıllık oyun, o zamanki yaşımız bizim Ezio'nun yaşlarına denk geliyo, baya özdeşleştirmiştik kendimizle :D

Geri
Yukarı