C# Access veriler kaydedilmiyor

Tahhatass

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar C# kullanarak basit bir uygulama yapmak istiyorum. Fakat Access veritabanına kaydedilen veriler uygulama kapanıp açılınca siliniyor. Mesela veri tabanı masaüstünde. Ben uygulamayı açıp kayıt işlemi yapınca veritabanına yapılan kayıt Debug klasörüne yeni bir dosya olarak kaydediliyor. Neden masaüstündeki dosyanın üzerine yazmıyor. Bunu kalıcı yapmanın bir yolu yok mu?

Kodu görmeden biraz tahmini bir şeyler söyleyebilirim. Debug klasörüne kaydetmemesi lazım. Uygulamayı her çalıştırdığında Debug/bin içindeki dosyalar yeniden oluşturuluyor. Access için masaüstündeki dosyaya bakması gerektiğiyle ilgili bir path verdin mi? Bunun dışında access ile spesifik bir işin yoksa mssql, mysql veya postgresql gibi daha nitelikli veritabanları öneririm.

Kodu görmeden biraz tahmini bir şeyler söyleyebilirim. Debug klasörüne kaydetmemesi lazım. Uygulamayı her çalıştırdığında Debug/bin içindeki dosyalar yeniden oluşturuluyor. Access için masaüstündeki dosyaya bakması gerektiğiyle ilgili bir path verdin mi? Bunun dışında access ile spesifik bir işin yoksa mssql, mysql veya postgresql gibi daha nitelikli veritabanları öneririm.
Aslında mysql biraz araştırdım ama çok karışık geldi. Uğraşmadım. Zaten şuan kendimi test ediyorum o yüzden access kullandım. Dediğim olay okulda da öyleydi. Hoca da masaüstüne kaydetmesine rağmen debug klasöründen takip ediyordu. Merak ettiğim neden debug klasörüne kayıt ediyor.

Data source: c:\users\taha\desktop\db.accdb

Kodu görmemiz gerekli.
C#:
OleDbConnection baglanti;
baglanti=new OleDbConnection("provider=microsoft.ace.oledb.12.0; data source=c:\users\taha\desktop\db.accdb")
baglanti.Open();

OleDbCommand ekle=new OleDbCommand("insert into uyeler (kullaniciAdi) values(txtKullaniciAdi.Text)",baglanti);

ekle.executeNonQuery();

baglanti.Close();

C#:
baglanti=new OleDbConnection("provider=microsoft.ace.oledb.12.0; data source=c:\\users\\taha\\desktop\\db.accdb")
baglanti.Open();

OleDbCommand ekle=new OleDbCommand("insert into uyeler (kullaniciAdi) values(txtKullaniciAdi.Text)",baglanti);

ekle.executeNonQuery();

baglanti.Close();

Böyle dener misiniz?

C#:
baglanti=new OleDbConnection("provider=microsoft.ace.oledb.12.0; data source=c:\\users\\taha\\desktop\\db.accdb")
baglanti.Open();

ekle.executeNonQuery();

baglanti.Close();

Böyle dener misiniz?
Bir fark yok aynı şey benim demek istediğim yeni veriler masaüstündeki dosyaya yazmıyor. Zaten senin gibi yazmasam hata alırdım

Bir fark yok aynı şey benim demek istediğim yeni veriler masaüstündeki dosyaya yazmıyor. Zaten senin gibi yazmasam hata alırdım
Uygulamayı yönetici olarak çalıştırıp deneyebilir misiniz? Standart modda çalışan uygulamalar masaüstünüze erişemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı