Acer Aspire 5741 Laptopa Aynı Model İki RAM Takıldığında Mavi Ekran Veriyor

Omerclk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar Acer Aspire 5741 laptop mevcut elimde SSD aldım RAM'i yoktu 2 GB skhynix RAM aldım DDR3L 1600MHz'di sanırım sora maksimum destek 8 GB olduğunu gördüm. Dedim bir 4 GB daha alayım öyle 6 GB kullanayım. Aynı RAM'in 4 GB modelini aldım. 12800s ikisi de lakin ikisini takıyorum bilgisayarı açıyorum, BIOS giriyorum sıkıntı yok. 6 GB gözüküyor ama Windows açılma o daire şeklindeki topların donmesine geldiğim anda mavi ekran yiyorum. Hatta yeşil yeşil ekran bile geliyor. Gri oluyor, sapıtıyor. Yani iki slotta tek tek denedim. 2 GB RAM de hiçbir sorun yok lakin 4 GB ne denediysem işe yaramadı. Başka PC de taktım direkt açıldı.

Denediğim yöntemler:
CMOS reset.
Farklı slotlarda tek tek denemek(2 GB çalıştı 4 GB çalışmadı)
Temiz kurulum denedim kurulum yeri gelecekken gene gri yeşil tarzı ekran.
Memtest86 USB Boot ediyorum açılmıyor.
BIOS güncelleyemedim çünkü bataryam yok bilen varsa süper olur( Windows 10 desteği yok isletim sistemi seç bölümünde Win 7 var sadece) yardımlarınızı bekliyorum yoksa RAM'i iade edeceğim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210225_232915.jpg
    IMG_20210225_232915.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Aspire 5741 birinci nesil işlemci barındırıyor ve aldığın ramle çalışmaz.

Sadece üstünde Dual Rank 2rx8 yazan RAM'lerle çalışır. Bu durum 4 GB için geçerlidir. 2 Adet 2 GB Single Rank 1rx8-16 takabilirsin.

@Ahmet Özgür Geçen bahsettiğim durum bu. Arkadaş Single Rank 1rx8-16 4 GB almış sorun yaşamış.

Burada uyumlu olan ram'lerin özelliklerine bakabilirsin. Aynı özelliklerde istediğin marka alabilirsin.

Acer Aspire 5741 birinci nesil işlemci barındırıyor ve aldığın ramle çalışmaz.

Sadece üstünde Dual Rank 2rx8 yazan RAM'lerle çalışır. Bu durum 4 GB için geçerlidir. 2 Adet 2 GB Single Rank 1rx8-16 takabilirsin.

@Ahmet Özgür Geçen bahsettiğim durum bu. Arkadaş Single Rank 1rx8-16 4 GB almış sorun yaşamış.

Burada uyumlu olan ram'lerin özelliklerine bakabilirsin. Aynı özelliklerde istediğin marka alabilirsin.
Çok teşekkürler hemen iade edeceğim
Acer Aspire 5741 birinci nesil işlemci barındırıyor ve aldığın RAM'le çalışmaz.

Sadece üstünde Dual Rank 2RX8 yazan RAM'lerle çalışır. Bu durum 4 GB için geçerlidir. 2 Adet 2 GB Single Rank 1RX8-16 takabilirsin.

@Ahmet Özgür Geçen bahsettiğim durum bu. Arkadaş Single Rank 1RX8-16 4 GB almış sorun yaşamış.

Burada uyumlu olan RAM'lerin özelliklerine bakabilirsin. Aynı özelliklerde istediğin marka alabilirsin.

Hocam sizden bir şey rica edeceğim ya bu ürün benim elimdeki 2 GB ile uyumlu çalışır mı model numaraları farkı çünkü Bahsedilen Ram

Son düzenleme:

Geri
Yukarı