Acer Aspire 5742G Düşük Performans Sorunu

Serhathan

Hectopat
Daha fazla  
Bu videolardaki laptopun aynısını kullanmaktayım. Videoda Counter Strike Global Offensive herhalde yüksek ayarda kasmadan oynanabiliyor ancak benim bilgisayarda düşük ayarlarda 16:10 ekranda düşük çözünürlükte bile PC aniden ısınıyor ve kasma başlıyor. 20-25 FPS değerinde oynuyorum. Başka bir videoda bu bilgisayar ile GTA 5 oynuyorlar ve 30 FPS civarı bir değer alıyorlar, bunun nedeni nedir? Beden benim bilgisayarda bu kadar kötü şartlarda oynarken, aynı modelde daha iyi şekilde oynanıyor ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendede aynı model laptop var.Gta 4'de 25-30 arası fps aldım.Ama arkadaşın dediği gibi nvidia ekran kartıyla çalıştırdım,birde çözünürlükten biraz kıstım.

Gta 5 Kaldırır Mı Diye Soramıyorum Korkudan :D

Adam Gta 5 Oynuyor Aynı Modelde :D

@Silinen üye arkadaşımızında dediği gibi, model model değişiklik gösteriyor. Bendeki Aspire 5742g; GT520m ekran kartın sahip fakat, başka modellerde GT540m kullanılabiliyor. Bu yüzden muhtemelen benim yaptığım hatayı yapıp GT52om alıverdin, bu yüzden bu üründen normal birşey bekleme, tabiri caizse ; "efsane f/p" modeli oldu artık.

420M yazıyor ilk videoda pek inandırıcı gelmedi bana 4x MSAA ve high ayarlarda o fps'yi alması. Ama senin düşük ayarlarda 20 fps alman normal değil. Macunu değiştir yada değişim yaptır birine oda çözmezse soğutucu al.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı