Çözüldü Acer Aspire 7 A715-51G laptopa RAM alırken neye bakılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HectorBurak

Decipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Acer Aspire 7 A715-51G model laptop bilgisayarımın kendine ait 8 GB RAM'i var, bunu 16 yapmak istiyorum fakat ilk defa alacağım ve yükselteceğim için yanlış bir şey almak veya yapmak istemiyorum. Sadece DDR4 desteklediğini biliyorum, bunun dışında uyumlu olması için ve laptopa ait olması için neye bakmam lazım? Direkt anlaşılır şekilde yazabilirseniz çok sevinirim.

Çözüm
Muhtemelen 3200MHz destekler anakartınız. Kasanın açılması durumunda falan garantinin gideceğini biliyorsanız, 3200MHz (ya da sizin RAM'ler kaç MHz ise) laptop RAM, yazıp bütçenize ve istediğinize en uygun olanı alacaksınız. Crucial öneririm.
Muhtemelen 3200MHz destekler anakartınız. Kasanın açılması durumunda falan garantinin gideceğini biliyorsanız, 3200MHz (ya da sizin RAM'ler kaç MHz ise) laptop RAM, yazıp bütçenize ve istediğinize en uygun olanı alacaksınız. Crucial öneririm.

Çözüm
Teşekkürler fakat zaten sorum bu Mhz değerini nasıl öğreneceğim, bilgim yok nasıl öğreneceğim hakkında. Ve kendim yükseltme yaparken bir zarar gelmezse garanti gitmiyor, alalı 4 ay falan oldu.

Teşekkürler fakat zaten sorum bu MHz değerini nasıl öğreneceğim, bilgim yok nasıl öğreneceğim hakkında. Ve kendim yükseltme yaparken bir zarar gelmezse garanti gitmiyor, alalı 4 ay falan oldu.

Görev yöneticisi/performans/bellek.

1702305597898.png

Buradan.

1702305616268.png

Hız yazan yerde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı