Acer Aspire E15 tamir etmeye değer mi?

cengizovic

Hectopat
Arkadaşlar laptoplardan pek anlamıyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.
Acer Aspire E15 ES1 511 C8gu model laptop sahibiyim. 7-8 sene olmuştur. Biraz kasıyor ama Win 8 yükleyerek sorunu hallederim diye düşünüyorum.
Sorunlarına gelirsek;
1-) klavye çalışmıyor. 4-5 tane tuş çıktı kayboldu. Hangi tuşa basarsam basayım çalışmıyor. Bir zaman içecek dökülmüştü. Bir kısmı çalışmıyordu. Şimdi hiçbir tuş çalışmıyor.
2-) bataryası bitik. Prizden çıktığı zaman laptop kapanıyor direkt.
3- toucpad sıkıntılı. Bazen algılıyor, algıladığı zaman saçma sapan yerlere gidiyor mouse imleci. Ona da içecek dökülmüştü zamanında.

Şimdi ben internetten ayrı ayrı fiyatlara baktım 600-700 TL buluyor her bir parçayı alırsam. Acer teknik servise versem ne kadar tutar bilmiyorum. Yani sizce yaptırmalı mıyım? Öğrenciyim evden uzaktayım bir laptop ihtiyacım var. Oyun oynamıyorum ama internette gezinip, Netflix'de takılıyorum. Chrome'da 10-15 sekme açıp yaptığım araştırmalar oluyor. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar? Yapılmaya değer mi bu? İsterseniz laptop sistem özelliklerini de atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ortalama işlemcisi idare eder 8 GB RAM'li laptoplar 6500-7500 arası.

Ben de öyle düşünüyorum. Ama bayağı pahalı olacak gibi sadece batarya değişimi 440 TL tutuyor. Klavye tamiri oalacak SSD eklemeye kalkışsam o da en a 500-600 TL bilemedim.

Batarya gerek yok bence tabii senin ihtiyaçlarına göre değişir. Bir de touchpad gereksiz olabilir tabii ki önemli olan senin ihtiyaçların kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak karar ver. Ayrıca Windows'un veya uygulamaların açılmasının yavaşlığı seni rahatsız etmiyorsa SSD bütçen olduğunda da kendin yapabilirsin bir 240GB SSD hem Windows hem de ufak tefek uygulamalar için yeterli olur zaten oyun oynamıyormuşsun.

Geri
Yukarı