Acer Aspire V3-772G yükseltme

kutu963

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,

Elimde yadigar laptopum olan Acer aspire V3-772G var. Yıllardan beri sabit bir oyunda sabit bir deneyim yaşadım ancak yıllar sonrasında elime biraz para geçince bu sistem üzerinde neleri geliştirebileceğimi araştırmaya başladım, yalan olmasın hiç bir fikrimde yok bu konularda. Anladığım kadarıyla laptoplarda SSD kullanmak ve ram yükseltmek hızı belirgin şekilde etkiliyormuş.

Cihaz Özellikleri: Aspire V3-772G i5 4210M 3.2GHz, GTX 850M, 12GB DDR3L, 1 TB HDD

Sorum şu: Bu cihazda yükseltebileceğim şeyler nelerdir ve ürün olarak gösterebilir misiniz?

Dipnot;Biliyorum buna para harcayacağıma yeni bir laptop veya masaüstü toplamak çok daha mantıklı ve halihazırda bir kasa topluyorum ancak sık şehir dışında bulunmam gerektiğinden yanımda taşıyabileceğim bir cihaz olarak bunu kullanmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• sistem hdd.png
    sistem hdd.png
    59,2 KB · Görüntüleme: 74
  • sistem ram 2.png
    sistem ram 2.png
    63,4 KB · Görüntüleme: 57
  • sistem ram.png
    sistem ram.png
    60,5 KB · Görüntüleme: 68
  • sistem cpu.png
    sistem cpu.png
    56,3 KB · Görüntüleme: 78
Bellek gayet yeterli ama SSD alman şart. Bir de termal macununu vs. sürüp tozlarını temizlersen mis gibi olur.
Ram kısmında 800MHz'den daha yüksek hızdakileri kullanamaz mıyım? SSD'ler 2.5'' olduğundan hepsi uyumlu diye düşünüyorum dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?

Son düzenleme:
Ram kısmında 800MHz'den daha yüksek hızdakileri kullanamaz mıyım? SSD'ler 2.5'' olduğundan hepsi uyumlu diye düşünüyorum dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?
SSD konusunda dikkat etmen gereken bir şey yok HDD yerine kullanabilirsin ya da bilgisayarında 2. SATA portu varsa oraya da takabilirsin. Ram konusunda ise kesin bilgiyi ram üzerinde bulunan etiketten anlayabilirsin. Programlar yanlış gösterebilir. İşlemcinin maksimum desteklediği hız 1600 MHz.

Bunlar kağıt üzerinde uyumlu.BIOS engeli yoksa direkt çalışırlar.TDPsi 47W olanlar soğutma zayıf kalırsa ısınma sorunu yapar ve sistem yavaşlar ya da kapanabilir. 37Wlıklar daha güvenli bu anlamda. Frekanstan pek kazanımın olmaz ama çekirdek sayısını katlarsın.

BIOS engeli var mı nasıl anlarım diye sorarsan araştırman gerekir Google'da.

Yeni konular

Geri
Yukarı