Başarılı Kurulum Acer E15 E5-573 38D1 Laptop, 10.10.5 Yosemite

Merhaba arkadaşlar, daha önce Asus Vivo PC'ye 10.10.5 Yosemite ve 10.11.6 El Capitan kurulumunu Chameleon ve Chameleon Enoch bootloader ile yapmıştım. Bu laptop intel i3 5005u BROADWELL işlemci kullandığından ve biosu InsydeH20 (kilitli BIOS) olduğundan yanlızca Clover Bootloader ile Biostan Legacy seçilerek kurulum yapılabiliyor. Neyse kurulum USB HDD içindeki Super DUPER ile klonladığım 10.10.5 Yosemiteyi, yine usb flash diske yüklediğim Clover Bootloader ile Acer Laptopta açtım... Ekran haliyle tanımadı her ne kadar ig-platform-id girmeme rağmen tanımadı. Sonradan anladım ki USB HDD ile başlatılan sistem ekran kartını tanımıyor... USB harddiskteki Yosemiteyi Acer Laptoptaki harddiske kopyaladım. Bootloader kurulumunu yaptıktan sonra ig-platform-id 0x16160002 olarak inject yaptım... Hiçbir sorunla karşılaşmadan sistem tekrar başlattığımda çalıştı... GeekBench skoru iki ayrı modda iki farklı sonuç verdi... MacBook Air 7 ve MacBook Pro 11.1, SMBIOS seçeneğinde MacBook Pro'yu seçin tavsiye... Bu arada ekran ışığını azaltıp artırmaya yarayan ACPIBackLight.kext ile çok uğraştım fakat çözemedim, kolayını buldum.. Brightness control programı ile sorunu çözdüm (Laptop ve Masaüstü için) Clover klasörü + Brightnes control programı linktedir...
Ge.tt | Gett sharing

Çalışanlar;

• Ekran
  • Ses
  • Bluetooth
  • Uyku
  • Klavye FN

Çalışmayanlar;
  • Trackpad (two finger) özelliği
  • Wifi (Qualcomm Aetheros 9377)
Screen Shot 2016-09-01 at 15.14.19.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhabalar, harddiskten kendi diskinize kopyalama olayını anlamadım ben sadece. Benim de bilgilsayarım Acer E15 E5-573G-57DC sürümü yani Intel 5500 ve Nvidia 940M ekran kartı var. Ekran kartı çalışmıyor biliyorum, Intel 5500 olanı çalıştırdınız siz de anladığım kadarıyla. Sisteminiz şuan stabil hale geldi mi?

Dostum Sierra kurulumu yapmak istiyorum bende, dmg falan nereden indirdin? hangi kextleri kullandın aslında bir yazsan çok harika olur. Birde ses olayı voodooHDA mı yoksa applehda üstünden cayır cayır gidiyor mu? Performans nasıl?

Benim yöntemim biraz farklı. İlk önce virtual olarak sanal makinede Sierra kurdum. Sonra orjinal DMG ile güncelledim. Daha sonra laptopa USB Harddisk bağladım 500 GB'lık. Carbon Copy Cloner ile sistemi olduğu gibi kopyaladım. USB'ye kopyalamamdaki amaç üzerine Clover bootloader yükleyebilmekti. Makineye uygun kextleri de ekledikten sonra USB üzerinden başlattım. Voodoo HDA sorunsuz ve 2.8.9 kullanıyorum. Performansı gayet güzel. Çalışmayan sadece bluetooth ve wifi.
Wifi ASUS nano aldım. Trackpad çalışıyor.

Kurma yöntemi Ge.tt | Gett sharing benim diğer asus makine üzerinde uygulama kılavuzu

Acer laptop için kullandığım efi Ge.tt | Gett sharing

Voodoo 2.8.9 Ge.tt | Gett sharing

Voodoo kullanma kılavuzu Ge.tt | Gett sharing

Display için ışık ayarı videoyu izle ve uygula.. Ge.tt | Gett sharing

ELAN, FocalTech and Synaptics (Smart Touchpad) Driver (Mac OS X) - Smart Touchpad Trackpad 4.7 beta 5 mükemmel çalışıyor.

Benim yöntemim biraz farklı... İlk önce virtual olarak sanal makinede sierra kurdum. Sonra orjinal dmg ile güncelledim... Daha sonra laptopa usb harddisk bağladım 500gb lık. Carbon Copy Cloner ile sistemi olduğu gibi kopyaladım. USB ye kopyalamamdaki amaç üzerine Clover bootloader yükleyebilmekti. Makineye uygun kextleri de ekledikten sonra usb üzerinden başlattım... Voodoo hda sorunsuz 2.8.9 kullanıyorum. Performansı gayet güzel.. Çalışmayan sadece bluetooth ve wifi... Wifi asus nano aldım. Trackpad çalışıyor.

Kurma yöntemi Ge.tt | Gett sharing benim diğer asus makine üzerinde uygulama kılavuzu

Acer laptop için kullandığım efi Ge.tt | Gett sharing

Voodoo 2.8.9 Ge.tt | Gett sharing

Voodoo kullanma kılavuzu Ge.tt | Gett sharing

Display için ışık ayarı videoyu izle ve uygula.. Ge.tt | Gett sharing

ELAN, FocalTech and Synaptics (Smart Touchpad) Driver (Mac OS X) - Smart Touchpad Trackpad 4.7 beta 5 mükemmel çalışıyor.

Voodoo her açılışta ayarlardan etkinleştirme istiyordu bunda yoktur inşallah :) Birde ben ACER kurulumu yapacağım ama BIOS kilidini kaldırdım. UEFI kurabilirim diye düşünüyorum :D
Pil konusunu sormadım hocam. Kullanım süresini denediniz mi?

Peki hocam şimdi ben verdiğiniz EFI ile ekran kartını aktif edemedim. Acaba sierra 10.12.6 olduğundan mı aktif olmuyor? Safe mod ile açmıyorsunuz değil mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı