Acer Helios 300 yükte 95 dereceyi görüyor

akra4142

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Predator PH315-54
https://www.epey.com/laptop/acer-predator-helios-300-ph315-54-73pk.html
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ben bu bilgisayarı alalı 3 ay oldu. Aktif olarak kullandığım bir bilgisayar. Hem okul hem oyun için aldım. Fakat kendi uygulamasında derecenin hep 70'lerde olduğunu gösteriyor ve klavyenin merkez noktası ve hemen üst kısmı aşırı ısınıyor. Oyun içi 90-95'i gördüğü oluyor. Undervolt işlemi de yaptığımda aynı sorun devam ediyor. Derecede düşme olmuyor. Tüketici haklarına başvursam ürünü iade edebilir miyim? Ne yapmalıyım bilmiyorum.

1697559193413.png

1697559151187.png

Garanti dışı kalmaz ama sen teknik servise goturebilirsin ücretsiz diye biliyorum bu cihaz neden bu kadar ısınıyor bende çözemedim ayni ortamda olsak bizzat bakarim bende Nitro kullanıyorum zaten hepsinin bileşeni aynı hepsini biliyorum.

Benim demek istediğim satın aldığım yer Vatan Bilgisayar sorunun yeni yönetmelik gereği bu şekilde bana geri dönüş yaptı laptopbun açılamayacağından bahsetti bazı ürünler gömülü şekilde geldiğinden kapağın dahi açılması garantinin bozucağını belirtti yetkili serviste de temizlik vb işlemlerin kabaca üstünden yapıldığını derin temizliğe girilmediğini söyledi

Ekrandan pek anlamadim ama OC falan yaptin mi bu cihaza?

Peki macun işini kime yaptiracagiz?

OC işlemi yapmadım otomatik ayarlarda kullanıyorum yük altında işlemci 4.6GHz'e kadar kendini boostlayabiliyor.

Sıvı metal kullanmayın bilgisayarınızı çöpe gönderirsiniz. Böylesine kasmaya gerek yok işlemci için en iyi çözüm PTM7950 orijinal termal pad inlaki arıyorsanız temin edip kullanın en azından çöpe gitme riski yok.
Sıvı metali savunan insanları çok tecrübesiz buluyorum dizüstü gibi yüksek ısı ile çalışan bir makinede bırakın sıvı metali macunlar bile sıvılaşıp hareket ediyor pompout oluyorlar.

Ücretsiz mi peki?

Evet bakım ve macun değişikliği garanti kapsamında ücretsiz Acer da. Ama cihzında metal macun yoksa belki macun için ücret isterler. Cihazda ne tür macun varsa aynısını sürüyolar genelde.

Sıvı metal kullanmayın bilgisayarınızı çöpe gönderirsiniz.

Bu ne alaka hocam? Fabrikasyon çıkıyor artık çoğu laptop sıvı metalle

4 sene sonra sökülen bir macunun durumu bu da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Evet bakım ve macun değişikliği garanti kapsamında ücretsiz Acer da. Ama cihzında metal macun yoksa belki macun için ücret isterler. Cihazda ne tür macun varsa aynısını sürüyolar genelde.

Bu ne alaka hocam? Fabrikasyon çıkıyor artık çoğu laptop sıvı metalle

4 sene sonra sökülen bir macunun durumu bu da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Normal macun var hocam Adana'da yaşıyorum direk götürüp talep etsem yaparlar mı?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı