Acer laptopa RAM-SSD takmak garantiyi bozar mı?

Cihan2005

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Acer Aspire 7 42G laptopumu 32 GB yapmak istiyorum. 8 GB RAM var şu anda 32 yapmak mantıklı olur mu?
Windows 11 kullanıyorum. Garanti bozulur mu RAM eklersem?
16 GB RAM yeter mi? (sistem 5 GB kullanıyor.)

16 GB RAM yeterli olur çoğu iş için ancak arttırdığın takdirde bozmaz eğer soğutma bloğu gibi bir yere zarar vermezsen laptoplarda garanti bozulmaz. Garantiyi bozulur diyen bir marka ben görmedim. Ama müşteri hizmetlerine sorun.
Edit: Alttaki arkadaşın yorumundan sonra araştırdım 2017'lerde falan Acer öyle saçma ve absürt bir tavrı varmış (ki gelir arttırma amaçlı olduğunu düşünüyorum) 2020 tarihli forumlarda ise SSD ve RAM arttırımının garantiyi bozmayacağı yazılmış.

Son düzenleme:
Üstteki 2 arkadaş Acer'i bilmiyor. Acer'de kendiniz ekleme yaparsanız bozuluyor"du".

Geçen bir tanıdığımın Acer Nitro 5'ine RAM eklemesi yapmak için servisi aradık. Artık bozmuyor ekleyebilirsiniz dediler. Siz yine de servise bir sorun. Garanti bozulmaz derse ekleyin.

Zarar vermediğin sürece hayır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstteki 2 arkadaş Acer'i bilmiyor. Acer'de kendiniz ekleme yaparsanız bozuluyor"du".

Geçen bir tanıdığımın Acer Nitro 5'ine RAM eklemesi yapmak için servisi aradık. Artık bozmuyor ekleyebilirsiniz dediler. Siz yine de servise bir sorun. Garanti bozulmaz derse ekleyin.

Haklısınız 2020 de laptop aldım ve ondan önceki dönemlerde pek araştırmamıştım. Sizin yorumunuzdan sonra araştırdım. Önce Acer'in Türkiye'deki garantilere bakan servisinin aldığı bir karar olduğunu düşünüp aradım ancak ciddi ciddi globalde böyle bir kararları varmış 2017 de bir başlıkta gördüğüm kadarıyla. Ama 2020 tarihli Acer forumunda SSD ve RAM değişimlerinin garanti bozmayacağı bilgisi paylaşılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı