Elektronik Acer Nitro 16 7840HS 4060 36.999 TL!

Makaleler
8
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A5 V16.7 / Lenovo IdeaPad Gaming 3 3050.
Fiyat çok iyi, imkanı olan kaçırmasın.

Bu satıcıdan alınmaz elinde kalan kullanılmış ürünleri satıyor.

52 k ya i713700Hx güzel fiyat.

@Seqhar 3070 Ti kas gücü olarak biraz daha önde olsa da; DLSS 3.0, işlemci, daha kaliteli kasa/soğutma, panel ve batarya gibi artıları var Nitro 16'nın.
Bu satıcıdan alınmaz elinde kalan kullanılmış ürünleri satıyor.
Soru cevap kısmında ürünler kapalı kutu denmiş fakat doğru olabilir.

@Seqhar 3070 Ti kas gücü olarak biraz daha önde olsa da; DLSS 3.0, işlemci, daha kaliteli kasa/soğutma, panel ve batarya gibi artıları var Nitro 16'nın.

Soru cevap kısmında ürünler kapalı kutu denmiş fakat doğru olabilir.
Birkaç basit modla frame generation yapılabiliyor artık. Kas gücü bana daha çekici geliyor. Ayrıca daha ucuza. Bir tek işlemcisi daha kaliteli kalıyor bunun dışında. Soğutma gibi etmenleri gözlem yapmadan yorumlamak doğru olmaz. Ekran paneli de keza öyle. Sadece gözle görünen etmen 16" olması. Benim gibi düşünen arkadaşlar için gayet iyi bir seçenek bence.

Birkaç basit modla Frame Generation yapılabiliyor artık. Kas gücü bana daha çekici geliyor. Ayrıca daha ucuza. Bir tek işlemcisi daha kaliteli kalıyor bunun dışında. Soğutma gibi etmenleri gözlem yapmadan yorumlamak doğru olmaz. Ekran paneli de keza öyle. Sadece gözle görünen etmen 16" olması. Benim gibi düşünen arkadaşlar için gayet iyi bir seçenek bence.

Frame Gen kısmında haklısınız fakat diğer kısımlarda değil. Bilgim olmasa zaten kesin konuşmam. Panel açısından da 16" olması değil, 250 nit %45 NTSC'ye karşı 400 nit %100 sRGB paneli olması öne geçiriyor.

Birkaç basit modla frame generation yapılabiliyor artık. Kas gücü bana daha çekici geliyor. Ayrıca daha ucuza. Bir tek işlemcisi daha kaliteli kalıyor bunun dışında. Soğutma gibi etmenleri gözlem yapmadan yorumlamak doğru olmaz. Ekran paneli de keza öyle. Sadece gözle görünen etmen 16" olması. Benim gibi düşünen arkadaşlar için gayet iyi bir seçenek bence.
Hiçbir mod Nvidia'nın donanımsal FG'sini birebir veremez. Bunu teknik olarak açıklayan videolar var. AMD zaten bu yönde Nvidia ile rekabet etmek için önümüzdeki dönemlerde kartlarına bu yönde değişiklikler yapacaktır.

FG'nin Nvidia hali bile bana tamamlanmamış gibi geliyor bu arada bir de modu var bunun.🤗

Frame Gen kısmında haklısınız fakat diğer kısımlarda değil. Bilgim olmasa zaten kesin konuşmam. Panel açısından da 16" olması değil, 250 nit %45 NTSC'ye karşı 400 nit %100 sRGB paneli olması öne geçiriyor.
Bilginizin olmadığını öne sürmedim, ima etmedim :) Panel açısından haklısınız, sizin önerdiğiniz daha iyi.
------------------
Cümlemin sonunda da "bence" dediğim halde neden bu kadar ofansif algılanmış, şaşırdım. :)
------------------
Hiçbir mod Nvidia'nın donanımsal FG'sini birebir veremez. Bunu teknik olarak açıklayan videolar var. AMD zaten bu yönde Nvidia ile rekabet etmek için önümüzdeki dönemlerde kartlarına bu yönde değişiklikler yapacaktır.

FG'nin Nvidia hali bile bana tamamlanmamış gibi geliyor bu arada bir de modu var bunun.🤗

İllaki yenemez. Yenemesin de bir zahmet, insanlar o kadar para verip 4000 serisi alıyor. Bir zahmet NVIDIA da bunu göz önünde tutup kullanıcılarına yönelik hareket etsin. Benim önerimin de sebebi tamamen NV'nın müşterisine göre hareket etmemesinden kaynaklı. Biz 3000 serisini aldıktan sonra FG teknolojisini tanıttılar ve sadece 4000 serisinde olacak dediler. Siz olsanız ne düşünürsünüz? Gayet de 4000 serisini satmak için bir stratejiydi bence. E bu durumda ben de gider alternatif FG'lere yönelirim. Yarın da 5000 serisine özel bir teknoloji çıkardık diyip 4000 serisini desteklemeyebilirler.

Ayrıca modlar bugün biraz yeteresiz. İlerleyen zamanlar ne getirir bilinmez :)

İllaki yenemez. Yenemesin de bir zahmet, insanlar o kadar para verip 4000 serisi alıyor. Bir zahmet NVIDIA da bunu göz önünde tutup kullanıcılarına yönelik hareket etsin. Benim önerimin de sebebi tamamen NV'nın müşterisine göre hareket etmemesinden kaynaklı. Biz 3000 serisini aldıktan sonra FG teknolojisini tanıttılar ve sadece 4000 serisinde olacak dediler. Siz olsanız ne düşünürsünüz? Gayet de 4000 serisini satmak için bir stratejiydi bence. E bu durumda ben de gider alternatif FG'lere yönelirim. Yarın da 5000 serisine özel bir teknoloji çıkardık diyip 4000 serisini desteklemeyebilirler.
Açıkçası Nvidia RTX teknolojisini duyurduğunda da bu dedikleriniz yaşandı, kas gücü olmadığından başlarım teknolojisine deyip GTX kullanmaya devam ettiler, ne oldu ? GTX finish. 😀

Peki aynısı Rtx serisinin ilk serilerinin başına geleceği bir gerçekse, bu 4000 serisinin mi ? Yoksa 3000 serisinin mi ? Başına daha önce geleceği sorusu optimizasyon sorunlu oyunlar ile birlikte duyulan FG ihtiyacı ile belli oluyor. Nvidia işte tam olarak bunu yapıyor, bunu emin ol AMD'de yapacak. Babamızın şirketi değil bunlar. Rakip görünümlü, rakip şirket bile değil bunlar. Kas gücünü sevdiğinizi anlıyorum ama optimizasyon sorunlu oyunlarda FG açmadan düzgün fpsler alamayacağımız dönemlere giriyoruz özellikle de 1080p kartlarında. Yapay zekanın allama ve parlama yıllarına giriyoruz, bu çok açık. Ben yeni bir cihaz alacağım neden 3060 alayım gidip ? Ya da FG kullanacaksam AMD alayım ? AMD zaten yıllar öncesi çıkmış kartlara bile FG desteğini verdi ve çoğunun RTX performansı zayıf. O zaman ben neden AMD'nin FG teknolojisini tercih edeceğim ? Diye sorarlar adama. Evet, o teknolojiyi yayarak iyi bir şey yaptı AMD ama bunun zararını kendi de görecek.

5000 serisine özel özellik getirebilme ihtimali tabii ki var ama o konu biraz Nvidia'nın keyfine kalıyor. 4000 serisi satışından memnun değillerse satsın diye onlara da o özelliği getirebilirler ayrıca FG gibi özelliği 3000 serisinden sonra verdi eğer böyle devrimsel bir özellik daha gelecekse bu bence 5000 değil 6000 ve sonrası olur gibi. 3 seri boyunca sadece RTX'i ve çipleri geliştirmişlerdi kas gücü çok değişmemişti unutmayın (xx80 ve 90 serisi hariç), 3 seri daha FG'nin gelişmesi gerekiyor bana kalırsa 4000 serisi ve sonrası için kullanacakları FG için donanımları geliştirebilirler. Böyle bir strateji yaparlarsa zaten mod falan kurtarmaz dua edin olmasın.🫡

Ayrıca modlar bugün biraz yeteresiz. İlerleyen zamanlar ne getirir bilinmez :)
Aynen, sağ gösterip sol vurmazsa iyidir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı