Elektronik Acer Nitro 16 AN16-41 27.741TL!

İşlemci geri mi kalıyor güldürmeyin beni kullandıgım ASUS TUF'daki R7 7735HS'den bile daha iyi 13500H kötü tarafı SSD 1 TB ama 2 tane 512 şeklinde RAID0 oalrak calısıyor 11000 yazım hızı var 7000 MB falan değil.

Eki Görüntüle 2191966

Hocam çok pardon ben Ryzen 7 olarak görmüşün Ryzen 5 miş benim hatam i5 çok daha iyi evet haklısınız.

Sizce hikaye modlarında kaç FPS alır Spider-Man Miles Morales RDR2 vb oyunlarda bir de ısınma yapar mı birkaç kişi 90 derece olduğunu söylüyor boşta.

Sizce hikaye modlarında kaç FPS alır Spider-Man Miles Morales RDR2 vb oyunlarda bir de ısınma yapar mı birkaç kişi 90 derece olduğunu söylüyor boşta.

Şu video bakabilirsiniz 3060 bile daha güçlü şaka gibi :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu benim görüşüm siz buna uymak zorunda değilsiniz tabii ki ben 50 serisine 5 kuruş para vermem benim düşüncem bu.

Şu PC'den alıcağınız performansın 2.5 katını alırsınız canavar gibi makine örnek vermemin sebebi temiz garantili PC'ler alın 2.el bunlarla uğraşmayın.

Normalde daha yazmayacaktım da hala kesin bilgi olmadan övüldüğünü görünce el mahkum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Oyun performansı genel olarak değişken çünkü bunun etkeni çok, ki neredeyse gidip kartların ilk çıktığındaki performans testini atmışsınız. Neyse, saf performansa göre, Nitro gördüğünüz puanları almakta 3070 100W ile, 3060 140W bir laptopta ortalama 8, 7-9k puanlar arasında dolanır. Bu bilindik bir şey, vaktinde Max Q tabiri kalkmadan da Max Q 3070 = Max-P 3060 diye çokça söylerdik zaten forumda.
Konuda da 4050 140W'nin puanını görebilirsiniz.

3070 -4060/4070 özelinde 3070 4060'dan daha performanslı (özellikle 2/4 k.) 4070'e çoğu zaman denk. Kendi laptopumda 11800H 16 DDR4 3070 4K OLED ekranıma yetiyor. Kaldı ki bence de DLSS görüntü kalitesini çamur ediyor. Kendi tecrübeme göre 3070 benim oyunlarımda(Valhalla. Odyesse. RDR2.God of War adığım 4K 30/55fps 2K 50/70 FPS DLSS yok ya da kapalı)4060 fulhd aynı FPS veriyor. Çözünürüğe ve panel kalitesine göre 3070 hala tercih edilebilir. Hikayeli oyunda 100+ FPS takıntısı olmayan bir kişiye bence 3000 serisi hala yeterli.
4K Mirage testim. FPS 4070 geri kalmıyor. Dileyene Odyssey oynar atabilirim yine 2/4 k

Burada da arkadaş biz 100W 3070 karşılaştırırken kendisi tam güç değerlerine sahip kartı ile karşılaştırma yapıyor, tam güç değerlerine sahip olsa da 3070'iniz 4070'e denk değil, anca 4060'a denk/biraz üstü olur. 3000 serisi hala yeterli, buna söz yok fakat siz laptop satın alıyorsunuz. Ekran kartının güncellendiği taktirde yanında işlemcide değişiyor, RAM'de değişiyor yeni teknolojilerde geliyor. Tek taraflı bakarak cihaz tercihi yapılmaz.

Bende 4060/70 özelinden NVIDIA hilesini anlatıyorum. 4070 8VRAM yüzünden ölü doğmuş bir kart bence. 2K hariç arasında fark yok. Ayrıca 50 giriş seviyesi söylediğiniz gibi. Bu fiyata kullanıcı tercihi. RTX 3060 85 W ile 140W 4050 aynı bile değil. Çoğu oyunda 3060 bile hala daha iyi(şahsen).ve dahi 4000 serisi -4080- bile hayal kırıklığı gibi duruyor. 12VRAM nedir yani?

Bu mesaj direkt yanlış bilgi ama tam detaylı yazmadığınız için rapor yollayasım gelmedi. 85W 3060 140W 4050'den daha mı güçlü? Bu bilgi nereden çıktı?

50 serisi kötü olabilir, giriş seviyesi fakat önceki 50 serilerinden dolayı düzgün şekilde bakmayarak gömmeniz ayrı saçmalık. Önceki laptop tarafında 50 serisi ve 60 serisi arasında 2 katı performans farkı bulunuyorken artık fark sadece %30, basit örnek.

Bu mesaj direkt yanlış bilgi ama tam detaylı yazmadığınız için rapor yollayasım gelmedi. 85W 3060 140W 4050'den daha mı güçlü? Bu bilgi nereden çıktı?

Güç olarak sahip olduğum katana aynı oyunda 3060 85 W ile Aorus 4060 aynı çözünürlükte çoğu zaman daha fazla ve bazen aynı FPS veriyorsa güçlü değil de nedir? 3060 11800 olduğu halde 4060 i5 12500H benzer render çıktı veriyorsa güçlü değil mi? Amacı güncellik olan, kaliteyi düşürüp DLSS açarım diyen kişi elbette 4000 serisi tercih edecektir.
Şu video 140W 3060 ne yazık ki daha düşük değerleri olanı bulamadım.

Ekran kartının güncellendiği taktirde yanında işlemcide değişiyor, RAM'de değişiyor yeni teknolojilerde geliyor. Tek taraflı bakarak cihaz tercihi yapılmaz.

Buna tamamen katılıyorum. Güncel 4050/60 serisi çoğu zaman şahsen daha kötü kasa ve daha kötü soğutma ile geliyor. Bu öneri bunun üzerine. Arkadaşın gönderdiği Lenovo Legion üzerinden yapıldı.

Güç olarak sahip olduğum katana aynı oyunda 3060 85 W ile Aorus 4060 aynı çözünürlükte çoğu zaman daha fazla ve bazen aynı FPS veriyorsa güçlü değil de nedir? 3060 11800 olduğu halde 4060 i5 12500H benzer render çıktı veriyorsa güçlü değil mi? Amacı güncellik olan, kaliteyi düşürüp DLSS açarım diyen kişi elbette 4000 serisi tercih edecektir.

Bu normal şartlarda mümkün değil, 3000 serisinde watt başına verimlilik daha da kötü durumda haliyle performans watt farkları ile epey oynuyor. Attığınız video gayet güzel kaynak, Power scaling kısmından 3060'ı 85W olarak bakıp 4050 140W ile farkını görebilirsiniz mesela. Ki 100W sonrası etkilemiyor zaten 4050'de.

An16 modelini kullanıyorum. Sıvı metal kullanmışlar ve fan sesi nedir bilmem.
Herşey performans değildir. Evde elektrik süpergesi çalışıyormuş gibi oluyorsa ne anlamı kalır 5-10 fps farkının. (Fan sesinden dolayı 2 notebook iade etmiş biri olarak yazıyorum)

Bu normal şartlarda mümkün değil, 3000 serisinde watt başına verimlilik daha da kötü durumda haliyle performans watt farkları ile epey oynuyor. Attığınız video gayet güzel kaynak, Power scaling kısmından 3060'ı 85W olarak bakıp 4050 140W ile farkını görebilirsiniz mesela. Ki 100W sonrası etkilemiyor zaten 4050'de.

Videoyu kaynak sayıp inceledeğiniz için gerçekten mutluyum. Bazı şahıslar görmeye araştırmaya bile tenezzül etmiyorlar. İlginiz için teşekkür ederim. Yani hocam kendi bilgiyarımdı hepsi. Tüm oyun-render testlerini katana(11800H 3060),Aorus(12500H 4060),Aero(11800H 3070 ) cihazlar ile yaptım. Detaylı testlerim vardı ama bulamıyorum. Sadece 3060 RDR2 testim var elimde. Yine şu video 3060/4060 çoğu zaman başabaş 2K performans ilginç şekilde 3060 daha iyi.

+- Olarak ekteki kaynak daha sağlıklı. Çeşitli Gaming PC'ler 4060/3060 testleri. Kaynakta marka model yazmakta. W tahminimce çoğu 3060 yine 100W+ üstü gibi. Sağlam tepe bir model bence hala alınabilir. Kısmen daha düşük bütçe ve kaliteli malzeme kaynaklı.

Videoyu kaynak sayıp inceledeğiniz için gerçekten mutluyum. Bazı şahıslar görmeye araştırmaya bile tenezzül etmiyorlar. İlginiz için teşekkür ederim.

Estağfirullah, normalde forumda tartışmayı severim fakat başta biraz sert çıkışmış olabilirim belki üslüpta, kusura bakmayın siz de.

Videoyu kaynak sayıp inceledeğiniz için gerçekten mutluyum. Bazı şahıslar görmeye araştırmaya bile tenezzül etmiyorlar. İlginiz için teşekkür ederim. Yani hocam kendi bilgiyarımdı hepsi. Tüm oyun-render testlerini katana(11800H 3060),Aorus(12500H 4060),Aero(11800H 3070 ) cihazlar ile yaptım. Detaylı testlerim vardı ama bulamıyorum. Sadece 3060 RDR2 testim var elimde. Yine şu video 3060/4060 çoğu zaman başabaş 2K performans ilginç şekilde 3060 daha iyi.

Videodaki testte genel olarak fark atmış 4060, istisna sadece bi' Spider-Man'da görebildim, onda da tahminimce sürücülerden kaynaklanıyor olabilir. Yoksa fark genel olarak ortada çünkü, 2K'da performanslar daha yaklaşık ama dediğiniz gibi.

+- Olarak ekteki kaynak daha sağlıklı. Çeşitli Gaming PC'ler 4060/3060 testleri. Kaynakta marka model yazmakta. W tahminimce çoğu 3060 yine 100W+ üstü gibi. Sağlam tepe bir model bence hala alınabilir. Kısmen daha düşük bütçe ve kaliteli malzeme kaynaklı.

Notebookcheck'ten bahsediyorsanız model göremedim ben ortada, performansları da muhtemelen kendi test ettikleri maksimuma göre alıyorlar, orada da gene fark belli oluyor fakat zaten fark olması normal. Sağlam model bulunursa tabii ki fakat 0 tercih yaparken bu şans biraz ortadan kalkmış durumda, anca 2. elde bakılınca düzgün düzmüş model bulunursa alınabilir bana göre.

Estağfirullah, normalde forumda tartışmayı severim fakat başta biraz sert çıkışmış olabilirim belki üslüpta, kusura bakmayın siz de.

Yani lafı olmaz. Seviyeli ve yerinde tartışma her zaman farklı bir perspektif verir.

Videodaki testte genel olarak fark atmış 4060, istisna sadece bi' Spider-Man'da görebildim, onda da tahminimce sürücülerden kaynaklanıyor olabilir. Yoksa fark genel olarak ortada çünkü, 2K'da performanslar daha yaklaşık ama dediğiniz gibi.

Benim anladığım kadarıyla çoğu oyun ortalama aynı +- FPS değerleri var. Söylediğiniz gibi DLSS iyi optimize edilmiş oyunda kaçınılmaz 4000 serisi farkını koymuş.

Notebookcheck'ten bahsediyorsanız model göremedim ben ortada,

Değerlerde ki FPS'lere tıkladığınız zaman hangi PC ile yapıldığı yazıyor. Sıfır güzel ürünler gözüme çarptı daha iyi fiyatlara. Bütçeye göre 35-40 k civarı 3070 130-140W Legion 5 Pro var. Daha üst alt segmentte çeşitli opsiyonlar var elbette. Tepe model baz alarak 2 yıllık cihaz bile olsa bazı işlemci, DLSS feragat edilip modern (4050/ 4060/70) cihazlardan daha kaliteli panel - kasa, etkisi bana göre olumlu Thunderbolt, pd bile olan modeller var. Ve dahi bence daha serin PC'ler bile var. Nihayetinde seçim her zaman son kullacının. Şahsi fikrim güzel bir panelde hikayeli bir oyunda ekran kartı serisine bakılmaksınızın 50-60+ FPS fazlasıyla yeterli. Esenlikle.

Geri
Yukarı