Acer Nitro 16 AN16-41 vs Dell Gaming G16 7630

Bütçe
40000
Dell alırsan UV yapman gerekecek. Stok şekilde de kullanabilirsin ancak sıcaklıklar yüksek 101-102 dereceleri buluyor.

Bu veri neye dayanıyor? Şu anda kullandığım G15 5530'un 79 derecenin üstüne çıktığını görmedim ve bu da en ağır yük esnasında kısa bir süre için oluyor. Normalde her zaman 43-47 derece arasında duruyor.

Dell alırsan UV yapman gerekecek. Stok şekilde de kullanabilirsin ancak sıcaklıklar yüksek 101-102 dereceleri buluyor.

Nitro 16 alırsan hiçbir şey yapmadan düşük sıcaklıkla kullanacaksın cihazı.

Buna göre karar ver.
Hocam G15 5525 modelini kullanıyorum en fazla 90 derece gordüm 102 derece çok fazla değil mi?

Bu veri neye dayanıyor? Şu anda kullandığım G15 5530'un 79 derecenin üstüne çıktığını görmedim ve bu da en ağır yük esnasında kısa bir süre için oluyor. Normalde her zaman 43-47 derece arasında duruyor.

7:00'den itibaren izleyebilirsin. 110W çıktığında 100-101leri buluyor sıcaklık. Ek olarak cihazda thorttle var 7840HS e en az 4-5 k fark atması gerekirken arada ki puan farkı sadece 400.

Bu nedenle UV şart cihaza.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G15 5530 kullanıyorum. Normal web gezintisi uygulamalar felan kapalıyken sıcaklık 60 - 70 arasında değişiyor işlemcide. Bu durum normal mi acaba?

G15 5530 kullanıyorum. Normal web gezintisi uygulamalar felan kapalıyken sıcaklık 60 - 70 arasında değişiyor işlemcide. Bu durum normal mi acaba?

Hangi program gösteriyor o değerleri acaba? Farklı programlar denediniz mi? 60 fazla yüksek sayılmaz ama benimkinden yüksek. Laptopu direkt masaya mı koyuyorsunuz? Alt kısma hava girişi sağlayan bir platform var mı?

Ben kendiminkinin 100 GB'lik bir zip dosyası, Premiere Pro veya ultra ayarda oyun açılmadığı sürece 50 derecenin üstüne çıktığını hiç görmedim, normalde 45 derece gibidir hep.

Hangi program gösteriyor o değerleri acaba? Farklı programlar denediniz mi? 60 fazla yüksek sayılmaz ama benimkinden yüksek. Laptopu direkt masaya mı koyuyorsunuz? Alt kısma hava girişi sağlayan bir platform var mı?

Ben kendiminkinin 100 GB'lik bir zip dosyası, Premiere Pro veya ultra ayarda oyun açılmadığı sürece 50 derecenin üstüne çıktığını hiç görmedim, normalde 45 derece gibidir hep.
OCCT isimli program hocam.
Yok masa üzerinde kullanıyorum. Doğrudan masaya temas ediyor.
Sizde klavyenin üst tarafı yani hoparlör kısmında ısınma var mı?
Siz hangi program ile sıcaklığı kontrol ediyorsunuz?

Geri
Yukarı