Acer Nitro 16 AN16-41 vs HP Omen 16-WF0028NT

omermurat09

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, Acer Nitro ve HP Omen modelleri arasında kaldım. Omen'da parçalar kaliteli fakat Acer Nitro'da ise donanım olarak bir tık daha önde gibi kararsız kaldım. Rica etsem yardımcı olur musunuz? Teşekkür ediyorum şimdiden.

Linkler:

https://www.akakce.com/laptop-noteb...0-16-1-full-hd-notebook-fiyati,247341707.html

(SSD kapasitesi olarak düşük biraz.)

HP Omen 16-WF0028NT 7Q7Y0EA i7-13700HX 16 GB 1 TB SSD RTX4060 16.1" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

(5 bin TL bütçemi zorlamama değer mi bilemedim.)

Eğer bu fiyat ya da daha uyguna güzel bir model varsa önerebilirsiniz. (35-40 bin TL)

Acer'i kullanıyorum. 3 4 gun once 36.7k ya aldim cok guzel cihaz. Tavsiye ederim. HP Omen'de HP'nin ust seviye modeliydi galiba emin degilim oda uzmez bence. Bence indirim kovalanip Acer alinir.

Su durumda 2'si ayni para gibi gozukuyor HP de alinabilir bence.

Hem yorum olsun konu uste ciksin goren yazsin😊

Öncelikle herkese merhaba, Acer Nitro ve HP Omen modelleri arasında kaldım. Omen'da parçalar kaliteli fakat Acer Nitro'da ise donanım olarak bir tık daha önde gibi kararsız kaldım. Rica etsem yardımcı olur musunuz? Teşekkür ediyorum şimdiden.

Linkler:

https://www.akakce.com/laptop-noteb...0-16-1-full-hd-notebook-fiyati,247341707.html

(SSD kapasitesi olarak düşük biraz.)

HP Omen 16-WF0028NT 7Q7Y0EA i7-13700HX 16 GB 1 TB SSD RTX4060 16.1" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

(5 bin TL bütçemi zorlamama değer mi bilemedim.)

Eğer bu fiyat ya da daha uyguna güzel bir model varsa önerebilirsiniz. (35-40 bin TL)
Ben burada Omen derim, üzgünüm Acer.🙂

Acer'i kullanıyorum. 3 4 gun once 36.7k ya aldim cok guzel cihaz. Tavsiye ederim. HP Omen'de HP'nin ust seviye modeliydi galiba emin degilim oda uzmez bence. Bence indirim kovalanip Acer alinir.

Su durumda 2'si ayni para gibi gozukuyor HP de alinabilir bence.

Hem yorum olsun konu uste ciksin goren yazsin😊
Teşekkür ederim. Aynı model mi bu arada çünkü bayağı uyguna almışsın.

Ben burada Omen derim, üzgünüm Acer.🙂
Hocam bütçeme uygun olanı bir tık eksik gibi. Sizce bütçemi zorlamaya değecek kadar bir fark var mı?

Teşekkür ederim. Aynı model mi bu arada çünkü bayağı uyguna almışsın.

Hocam bütçeme uygun olanı bir tık eksik gibi. Sizce bütçemi zorlamaya değecek kadar bir fark var mı?
Birinin ekran kartı daha güçlüyken diğerinin işlemcisi, render ve cpu kullanan işlerde Omen hiç üzmez ama oyun gpu kullanıcaksa Acer daha iyi performans verir. Omen'in kasa kalitesi falan Acer'i tokatlar zaten ama burada önemli olan ihtiyacına yönelik ürün alman.

Birinin ekran kartı daha güçlüyken diğerinin işlemcisi, render ve CPU kullanan işlerde Omen hiç üzmez ama oyun GPU kullanıcaksa Acer daha iyi performans verir. Omen'in kasa kalitesi falan Acer'i tokatlar zaten ama burada önemli olan ihtiyacına yönelik ürün alman.

Hocam genel olarak oyun, yazılım ve arada bir video editi için hangisini önerirsiniz? Eğer Omen'i öneriyorsanız 40 bin olanını mı 45 bin olanını mı önerirsiniz?

Hocam genel olarak oyun, yazılım ve arada bir video editi için hangisini önerirsiniz? Eğer Omen'i öneriyorsanız 40 bin olanını mı 45 bin olanını mı önerirsiniz?
40 bin olanı önerirdim. Neden dersen 4060 çok iyi bir kart laptoplar için ve İ7 almak için 4050 almaya gerek yok diye düşünüyorum. Omen'in eksisi numpad tuşları yok ondan haberiniz var mıydı ? Bilmiyorum ama söylemek istedim. Sanırım 2 tane thunderbolt olacak bu güzel bir şey ama sıvı metal yok yani işlemci sıcaklıklar benim laptopta olduğu gibi 80 ile 100 derece arasında gezerse korkmayın. Acer Nitro 16'da sıvı metal var fabrika çıkışlı ancak Omen'in sıcaklıklara karşılık çektiği wat değerleri çok güzeldir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

40 bin olanı önerirdim. Neden dersen 4060 çok iyi bir kart laptoplar için ve i7 almak için 4050 almaya gerek yok diye düşünüyorum. Omen'in eksisi numpad tuşları yok ondan haberiniz var mıydı? Bilmiyorum ama söylemek istedim. Sanırım 2 tane Thunderbolt olacak bu güzel bir şey ama sıvı metal yok yani işlemci sıcaklıklar benim laptopta olduğu gibi 80 ile 100 derece arasında gezerse korkmayın. Acer Nitro 16'da sıvı metal var fabrika çıkışlı ancak Omen'in sıcaklıklara karşılık çektiği wat değerleri çok güzeldir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet hocam zaten beni en çok arada bırakan şey onlardı. Numpad özellikle babamın işleri için lazım oluyordu. Sıvı metali biz uygulayabiliyor muyuz? Unutmadan 45 bin olan da RTX 4060 diyor yanlış mı?

Evet hocam zaten beni en çok arada bırakan şey onlardı. Numpad özellikle babamın işleri için lazım oluyordu. Sıvı metali biz uygulayabiliyor muyuz? Unutmadan 45 bin olan da RTX 4060 diyor yanlış mı?
Pardon onu neden 4050 diye okudum anlamadım. Nitro 16 daha soğuk çalışan ve numpad'e sahip olduğundan sizin için daha iyi görünüyor. Sırf kasa kalitesi diye Omen almanıza gerek yok gibi. Ama paranız varsa 45 bin olan daha yüksek sıcaklıklarda çalışsa da daha iyi performans verir gibi Nitro 16'ya göre sıvı metal uygulamak riskli olduğundan kaliteli bir macun değişimi yaparsınız ama ne kadar değiştirir bilemedim sıcaklıkları.

Pardon onu neden 4050 diye okudum anlamadım. Nitro 16 daha soğuk çalışan ve Numpad'e sahip olduğundan sizin için daha iyi görünüyor. Sırf kasa kalitesi diye Omen almanıza gerek yok gibi. Ama paranız varsa 45 bin olan daha yüksek sıcaklıklarda çalışsa da daha iyi performans verir gibi Nitro 16'ya göre sıvı metal uygulamak riskli olduğundan kaliteli bir macun değişimi yaparsınız ama ne kadar değiştirir bilemedim sıcaklıkları.

Hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Kasa dışında bir fark yok gibi değil mi aralarında? İşlemci çok fark atar mı?

Geri
Yukarı