Acer Nitro 16 boşta CPU kaç derece olmalı?

snowlord

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Acer Nitro 16 laptop aldım yeni. Boştayken kaç derece olması gerektiği konusunda biraz tedirgin oldum ilk defa laptop kullandığım için.
Sessiz modda panel üzerinde fanlar 1500RPM değerindeyken (yani en düşük) CPU 50-55 dereceyi görüyor.
Bunu günlük kullanım moduna aldığım zaman yani fanlar 3000RPM(orta hız) değerindeyken CPU 40-45 derecede kalıyor.
Laptoptaki bu değerler normal midir? Sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım için hangi modda kullanmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu değerler gayet iyi değerler laptop için. İşlemci performanslı işlemci olduğu için bu değerlere çıkması normal. ROG STRIX'ler boşta 50-65 derece ortalama 60 derecede çalışıyor. Oyunlarda 90 dereceyi geçmiyorsa çok sıkıntı etme sıcaklık konusunu. Ben de ilk aldığımda sürekli takılırdım hatta laptop bile iade ettim bunun için fakat dediğim gibi 90 dereceyi çok geçmiyorsa sıcaklıklara bakma bile daha.

Bu değerler gayet iyi değerler laptop için. İşlemci performanslı işlemci olduğu için bu değerlere çıkması normal. ROG STRIX'ler boşta 50-65 derece ortalama 60 derecede çalışıyor. Oyunlarda 90 dereceyi geçmiyorsa çok sıkıntı etme sıcaklık konusunu. Ben de ilk aldığımda sürekli takılırdım hatta laptop bile iade ettim bunun için fakat dediğim gibi 90 dereceyi çok geçmiyorsa sıcaklıklara bakma bile daha.
Çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı