Acer Nitro 5 A515-55 laptop için soğutucu önerisi

267345

Hectopat
Yer
hatay
Belirli bütçe yok yani ne kadar F/P, kalite ve sessizlik konusunda iyi olurlarsa o kadar iyi. Laptop Nitro 5 A515-55 10300H ve RTX 3050'li model (taşınabilir uçak motoru sesi çıkaran plastik soba).

Burada 23 TL ucuza kırmızısı var ama gürültü seviyesi farklı yazıyor. Hangisi doğru ve performans iyi mi? Nitro 5'te en sağ ve en sol üst taraflarda CPU ile GPU olduğundan kenarlar ve üst kısım alev alıyor ama yorumda fanlar ortada olduğundan kenarlar sıcak demişler.

Bir de bu alınır mı?

Kaliteli malzeme olsun derseniz Zalman'da var ama 600 TL vermeye gerek yok diye düşünüyorum hem de 2 fanlı.

Bu TX'i ben de düşünüyordum eğer 200 TL bandından çıkmaya değecekse. Zalman'lar bence de çok pahalı yani soğutucu alma sebebim fanın uçak sesini azaltma ve anakart, pil, SSD vs. gibi parçaların da soğutması ve 90-95 bandından en azından Max 80-85 derece bandında düşme çünkü masaüstünde kullanıyorum laptop soğutucu şart gibi bir şey çünkü hava alması imkansız gibi bir konumda 😃 Malzeme kalitesi konusunda fanlar bozulup ses çıkarmasın yeter. En azından 3-4 yıl yetmeli.

Son düzenleme:
Burada 23 TL ucuza kırmızısı var ama gürültü seviyesi farklı yazıyor. Hangisi doğru ve performans iyi mi? Nitro 5'te en sağ ve en sol üst taraflarda CPU ile GPU olduğundan kenarlar ve üst kısım alev alıyor ama yorumda fanlar ortada olduğundan kenarlar sıcak demişler.

Bir de bu alınır mı?

Bu TX'i ben de düşünüyordum eğer 200 TL bandından çıkmaya değecekse. Zalman'lar bence de çok pahalı yani soğutucu alma sebebim fanın uçak sesini azaltma ve anakart, pil, SSD vs. gibi parçaların da soğutması ve 90-95 bandından en azından Max 80-85 derece bandında düşme çünkü masaüstünde kullanıyorum laptop soğutucu şart gibi bir şey çünkü hava alması imkansız gibi bir konumda 😃 Malzeme kalitesi konusunda fanlar bozulup ses çıkarmasın yeter. En azından 3-4 yıl yetmeli.
sağ ve solda olan büyük fanlar laptopun arka kısmında olan hava girişlerine havayı vermeyi sağlıyor. Ayrıca daha ucuza bulursan daha ucuzunu al, sadece işine en iyi yaracayacak fan konumlandırmasını gösterdim ben, farklı marka vs de alabilirsin.

Versatile ile Dexim arasında kaldım. İkisinin de yorumları çok değişken. 300-400 TL bandında önerisi olan var mı? Ses sorunu olmayan.

Geri
Yukarı