Acer Nitro 5 AN-515 Laptop Boşta 70 Derece

hemşo kamil

Hectopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN-515 laptopum var boşta 75 dereceye kadar çıkıyor. Oyunlara girdiğimde ise 95 dereceyi görüyor. Ne yapmam lazım? Termal macunu 4 ay önce değiştirdim. Ekran kartında böyle bir durum olmuyor. Oyunlarda Max 60 derece görüyorum. İşlemciye ne kadar macun süreceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 5 AN-515 laptopum var boşta 75 dereceye kadar çıkıyor. Oyunlara girdiğimde ise 95 dereceyi görüyor. Ne yapmam lazım? Termal macunu 4 ay önce değiştirdim. Ekran kartında böyle bir durum olmuyor. Oyunlarda Max 60 derece görüyorum. İşlemciye ne kadar macun süreceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yüksek performans modunda kalmış olabilir mi?

İşlemciniz nedir?

Bir de "Intel Turbo Boost" diye bir şey varmış onu kapatınca 40-50 göre biliyormuşsun dostum.

Maalesef laptopların işlemci sıcaklık değerleri böyle tek çözüm işlemcinin frekansını kısmak o da performans kaybı yaşatıyor.

Yüksek performans modunda kalmış olabilir mi?

Yüksek performansta ve hep Turbo frenkastda çalışıyor.

Macun pump out yapmış bile olabilir sondaki soruyu gördükten sonra, bir de MX4 laptoplarda sıkıntılı bu durumda.

Pump outun ne olduğunu bilmiyorum ama macun Dark frezzer Ultimate diye geçiyor işlemcim i5 10300H.

Maalesef laptopların işlemci sıcaklık değerleri böyle tek çözüm işlemcinin frekansını kısmak o da performans kaybı yaşatıyor.

İşlemci durumunu %100'den 99'a çekince sıcaklık değerleri düzeliyor ama FPS'de bayağı kayboluyor ne yapacağımıda bilmiyorum

Yüksek performansta ve hep Turbo frenkastda çalışıyor.

Pump outun ne olduğunu bilmiyorum ama macun Dark frezzer Ultimate diye geçiyor işlemcim i5 10300H.

Akşam akşam MX4ü nasıl okuduğumun pek farkında değilim açıkçası, pump out macunun taşması anlamına geliyor eğer sıcaklıklar macun sürdüğünde başta bir süre iyi olup sonradan bu duruma geldiyse bir ihtimal yaşanmış olabilir.

Geri
Yukarı