Acer Nitro 5 AN515-45 için hangi sürücüler gereklidir?

Thereals7ven

Kilopat
Daha fazla  
Acer'in resmi sitesine girip bilgisayar için gerekli sunucuları araştırdığımda aynı sürücülerin birden fazla yer aldığını gördüm bu da kafa karışıklığına sebebiyet verdi. Sadece gerekli olanları yükleyip yoluma devam etmek istiyorum. Yardım edebilecek var mı?

Acer'in resmi sitesine girip bilgisayar için gerekli sunucuları araştırdığımda aynı sürücülerin birden fazla yer aldığını gördüm bu da kafa karışıklığına sebebiyet verdi. Sadece gerekli olanları yükleyip yoluma devam etmek istiyorum. Yardım edebilecek var mı?

Eğer dikkatli bakarsanız, sürücünün daha güncel versiyonu olduğunu görürsünüz.
Yani Aynı isimde sürücü görürseniz daha güncel tarihli ya da sürüm numarası yüksek olanı kurmanız kafi.
Diğer bir ihtimal de Wi-Fi kartının Farklı marka için olan sürücüsü olabilir. Bir Intel kart, bir de MTA markalı ürünler için sürücüler mevcut.

Not: Ses Sürücüsü sürücüsünü kurduktan sonra
XPERI DTS Utility (DTS sound) ve XPERI DTS Utility (DTS Console) sürücüsünü kurunuz.

Uygulamalar başlığı altındaki araçları da kurmayı unutmayınız.

Eğer dikkatli bakarsanız, sürücünün daha güncel versiyonu olduğunu görürsünüz.
Yani aynı isimde sürücü görürseniz daha güncel tarihli ya da sürüm numarası yüksek olanı kurmanız kafi.
Diğer bir ihtimal de Wi-Fi kartının farklı marka için olan sürücüsü olabilir. Bir Intel kart, bir de MTA markalı ürünler için sürücüler mevcut.

Not: Ses sürücüsü sürücüsünü kurduktan sonra.
Xperı DTS Utility (DTS sound) ve xperı DTS Utility (DTS Console) sürücüsünü kurunuz.

Uygulamalar başlığı altındaki araçları da kurmayı unutmayınız.

Yapımcıları farklı olabiliyor ama. Örnek olarak Bluetooth sürücülerine baktığım zaman 2 tane var. Biri Bluetooth sürücüsü diğeri ise Bluetooth sürücüsü (AX200) olarak geçiyor. Hangisinin benim olduğuna dair hiçbir fikrim yok.

Yapımcıları farklı olabilyor ama. Ön ek olarak Bluetooth sürücülerine baktığım zaman 2 tane var. Biri Bluetooth sürücüsü diğeri ise Bluetooth sürücüsü (AX200) olarak geçiyor. Hangisinin benim olduğuna dair hiçbir fikrim yok.

Bu gibi durumlarda ikisini de kurmayı denemeniz gerekiyor. Zaten uyumlu olmayan hata verecektir.
Ya da Windows Update aracı ile bu gibi durumlardan kurtulabilirsiniz.
Acer Software ile donanım bilgilerini görebilirsiniz lakin çok eski bir uygulama Ara yüzüne sahip olduğu için, kullanımı sıkıntılı olabilir

Wi-Fi sürücü, aslında içerisinde Bluetooth sürücüsünü de içeriyor. Malumunuz Wi-Fi ve Bluetooth aynı donanım tarafından sağlanıyor.

Killer uygulamasını da. Windows mağaza uygulaması ile doğrundan indirebilirsiniz.
Bir tek ses sürücüsü ve DTX uygulamaları sorun çıkara biliyor. Belirtiğim sırada kurabilirseniz sorun olmayacaktır.

Son düzenleme:
Bu gibi durumlarda ikisini de kurmayı denemeniz gerekiyor. Zaten uyumlu olmayan hata verecektir.
Ya da Windows Update aracı ile bu gibi durumlardan kurtulabilirsiniz.

Wi-Fi sürücü, aslında içerisinde Bluetooth sürücüsünü de içeriyor. Malumunuz Wi-Fi ve Bluetooth aynı donanım tarafından sağlanıyor.
Amd'nin sitesinden CPU sürücülerini, Nvidia'nın sitesinden de GPU sürücülerini indirdim. Gerisini dediğinizi gibi Windows Update halletti. Yardımınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı