Acer Nitro 5 AN515-58 kendini kapattı ve açılmıyor

Jasdero

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
3060
İşlemci
i7 12700
Merhaba,
Dün akşam FIFA oynarken bir anda laptop sanki elektrikler kesilmiş gibi aniden kapandı ve açılmıyor.
Sorunu araştırdığımda çok detaylı bir bilgi bulamadım ve çoğu kişinin yazdığı 15sn Power tuşuna basılı tut vs pratik çözümleri denedim.
En son içini açıp batarya bağlantısını kesip bir süre bekledim ve tekrar taktım sorun çözülmedi.
Cihazı Mayıs ayında aldım garantisi devam ediyor fakat servis şirketi SMS infocomm hakkında çok kötü yorumlar okudum ve kendim halletmek istiyorum.
Forumda benzer konuları inceledim laptop alt kısmında CMOS sıfırlamak için yer olduğu ve buraya ucu sivri olmayan bir şeyle sıfırla dendiğini gördüm fakat benim laptopta böyle bir kısım yok.
Yardımcı olabilecek bilgili birisi varsa şimdiden teşekkür ederim.

Acer Nitro 5 AN515-58 i7 12700H 3060RTX.

SMS Infocomm ile yaklaşık 6 ay uğraşıp THH'den iade alabilmiştim. Muhtemelen anakartın kısa devre yaptı ve yandı. Oraya gönderirsen 3-4 ay beklersin muhtemelen kendinin de çözebileceğini düşünmüyorum. Yollamaktan başka seçenek yok gibi.

Merhaba,
Dün akşam FIFA oynarken bir anda laptop sanki elektrikler kesilmiş gibi aniden kapandı ve açılmıyor.
Sorunu araştırdığımda çok detaylı bir bilgi bulamadım ve çoğu kişinin yazdığı 15sn Power tuşuna basılı tut vs pratik çözümleri denedim.
En son içini açıp batarya bağlantısını kesip bir süre bekledim ve tekrar taktım sorun çözülmedi.
Cihazı Mayıs ayında aldım garantisi devam ediyor fakat servis şirketi SMS infocomm hakkında çok kötü yorumlar okudum ve kendim halletmek istiyorum.
Forumda benzer konuları inceledim laptop alt kısmında CMOS sıfırlamak için yer olduğu ve buraya ucu sivri olmayan bir şeyle sıfırla dendiğini gördüm fakat benim laptopta böyle bir kısım yok.
Yardımcı olabilecek bilgili birisi varsa şimdiden teşekkür ederim.

Acer Nitro 5 AN515-58 i7 12700H 3060RTX.

O CMOS sııfrlama altında olmayabilir sol tarafında olabilir benimde bir daha acer elime sürmem anım buna çok benzerdi senin bu olucak galiba. yüksek ihtimalle anakart kısa devre yaptı yandı, benim acerimda aynı şekilde yapmıştı garantide takmadılar bile. geçmiş olsun her şekilde yollamktan başka bir seçeğin yok

Garantin varmış göndermen daha iyi olur. Her zaman olumsuz deneyim yaşanmıyor servislerde. SMS infocomm servisine gönderdiğimiz ASUS ve Acer laptoplarda bir sorun yaşamadık bu zamana kadar. Tek aksiyon kullanıcı hatası olan şeylerde olur.

Dün akşam tekrar içini açtım bataryayı ayırdım biraz bekledim sonuç aynı.
Herhangi bir yerinde yanık izi veya kokusu yok her şey temiz görünüyor.
Kargosunu yaptım bakalım SMS infocomm beni şaşırtacak mı?

RAM slotunun yerini değiştirdim bu ve birkaç vida sök tak yapmam garantiyi bozar mı?

Dün akşam tekrar içini açtım bataryayı ayırdım biraz bekledim sonuç aynı.
Herhangi bir yerinde yanık izi veya kokusu yok her şey temiz görünüyor.
Kargosunu yaptım bakalım SMS infocomm beni şaşırtacak mı?

RAM slotunun yerini değiştirdim bu ve birkaç vida sök tak yapmam garantiyi bozar mı?

Board üzerinde darbe izi bulunmadığı sürece tornavida kazıması çizilme gibi şeyler olmadığı sürece garantiyi bozmayacaktır.

Tekrar merhaba,
Aynı sorunu yaşayacak olan arkadaşlara bilgilendirme;
19.12.2023 tarihinde servise gönderdiğim laptopun anakartı değişti ve bugün elime ulaştı.
Ekstra ram taktırmak için not bırakmıştım ve beni aradılar 16 gb ram için 9000 + KDV fiyat çıkarttılar doğal olarak taktırmadım.

Tekrar merhaba,
Aynı sorunu yaşayacak olan arkadaşlara bilgilendirme;
19.12.2023 tarihinde servise gönderdiğim laptopun anakartı değişti ve bugün elime ulaştı.
Ekstra RAM taktırmak için not bırakmıştım ve beni aradılar 16 GB RAM için 9000 + KDV fiyat çıkarttılar doğal olarak taktırmadım.

Hayırlı olsun. Serviste ek RAM SSD istemek ya da garanti dışı parça değiştirmek aşırı pahalı zaten. Ekran arızasında laptopun kendisi kadar para istendiği bile oluyor. Bu fiyatlara bu işleri yaptıran insan olmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı