Acer Nitro 5, i5 11400H GTX 1650 laptop BIOS update sonrası düşük FPS veriyor

ıvx

Decipat
RAM
8x1
Ekran kartı
g
Bilgisayarımı (Acer Nitro 5) garantiye bakım için gönderdim ayrıyeten BIOS Update de yapmışlar oyunlara girdiğimde ise FPS'imin büyük oranda düştüğü 90FPS aldığım oyundan artık 40-50 FPS arası alıyorum ve grafikler aynı olmasına rağmen daha kötü gözüküyor ve oyunda GPU kullanımı %100 oluyor. Çok yoracak bir oyun olmamasına rağmen (Forest), yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa gerçekten sevinirim.
Not: Özellikler kısmında hata oldu sanırım işlemci: i5 11400H RAM: 8x1 ekran kartı: GTX 1650.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece The Forest'ta mı böyle?

Hayır başka oyunlarda da denedim aynı şekil FPS düşüşüm var.

Belki benzer bir sorun yaşayacak arkadaşlar olur diye not düşüyorum 2. denedigim oyun benim GTA 5'di ondan sonra laptopa format atmayı düşünüyordum sonra 1 kez daha test etmek istedim 1 tane işlemci ağırlıklı bir oyunda(LoL) bir tane de orta seviyede sayılacak ekran kartını sağlam kullanan(re 2 rpd) bir oyunda denedim onlarda sıkıntı olmadı vermesi gerektiği FPS'i verdi şimdilik bir sıkıntı yok Forest da ve GTA da sıkıntı çıkarmasının nedenini bilmiyorum ama.

Forest'taki sorun silip geri yükleyince düzeldi nedense GTA da aynı şekil olur sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı