İnceleme Acer Nitro 5 incelemesi

Öncelikle hepimiz Gaming laptop ararken illaki Acer marka laptoplarla karşılaşmışızdır. Predator, Nitro serisinden söz ediyorum ama içinizde bir şüphe var. Acer laptoplarda kendini göstermis bir marka değil, MSI veya ASUS varken neden Acer alasın ki? Araştırdığımız zaman her markanın kendine has sorunları var tabii ki hiçbir marka sorunsuz değil, onun için marka takıntınız olmasın. Şimdi gelelim Nitro 5'e alalı 8 ay oldu, kutusunu büyük bir hevesle açtım. Bir de ne göreyim? Acer bilgisayarı köpükle sarmış, gayet başarılı bir koruma. Nitro serisi genelde Linux OS la geliyor pek sorun değil. Neyse güncellemeleri vs yaptım ve Valorant yükledim. 60-80 FPS arası alıyordum, biraz araştırdım ve bilgisayarın entegre ekran kartı kullandığını fark ettim. Bilmeyenler için işlemcinin ekran kartı dahili yani içindeki GTX 1650 Ti harici ekran kartı oluyor. Neyse NVIDIA Denetim Masası'ndan güçlü NVIDIA işlemcisini seçtim ve 100-130 FPS arası almaya başladım. Yüksek ayarlarda şimdi size bazı oyunlarda denediğim FPS ve sıcaklık testlerini göstermek istiyorum.

Sistem:
R5 4600H.
GTX 1650 Ti.
8 GB Single channel 3200MHz.
1080p 60Hz.
Kasa 2020 yenilenmiş versiyon.

Sıcaklık FPS testi sonuçları:
The Forest: 1080p Ultra ayarlar, 40-90 FPS arası, max. işlemci sıcaklığı 94 derece.
Valorant: Ultra ayarlar, 90-130 FPS arası, max. işlemci sıcaklığı 73 derece.
Metro Exodus: Yüksek ayarlar, 38-137 FPS, max. işlemci sıcaklığı 87 derece.
GTA V: Ultra ayarlar, 50-90 FPS, max. işlemci sıcaklığı 77 derece.
People Playground: 0-440 FPS arası, max. işlemci sıcaklığı 71 derece.
Apex Legends: Yüksek ayarlar, dropsuz, 60 FPS, vsnyc açık, Max işlemcı sıcaklığı 84 derece.
Forza Horizon 4: Yüksek-Ultra karışık, 70-80 FPS, max. işlemcı sıcaklığı 81 derece.

Genel olarak iyi bir performans verdiğini söyleyebiliriz. Orta segment bir bilgisayara göre iyi ekran kartı sıcaklığını yazmadım. Çünkü 65 derecenin üstüne çıkartamadım, inanın çok uğraştım 10 saat boyunca aralıksız oyun oynadım. Fakat en fazla birkaç derece inip çıktı. Fan sesinden herkes şikayetci ya da ses sisteminden. Fakat oyundan oyuna göre değişiyor, Forza 4'de gazlarken maksimum fan sesini duymazsınız bile ama Minecraft'ta mesela çok ses duyarsınız. Bazı oyunların sesi fazla çıkıyor ama ses seviyesi yeterli denebilir. Kasanın bir yerlerine bastırınca Excalibur veya Monster'in aksine çatur çutur sesler gelmiyor, gıcırdamada yok, taş gibi sert bir kasası var. Ben gayet memnunum şimdilik ileride ne olur bilemem ama alacaklar varsa iyi bir alternatif olabilir iyi Sosyaller.

20220410_143536.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle inceleme için teşekkürler. Günümüz için ideal özelliklere sahip. Ram takviyesini mutlaka tavsiye ederim. Valorant'ta 160+ FPS alabilirsiniz. Diğer oyunlarda da +10 FPS oynayacaktır.

Valorant'ta epey serin olmasına anlam veremedim. En çok işlemciye yüklenecek oyunlardan biri. Bu kasanın i5 9300h ve gtx1650 barındıran modelinde sabit 92 derece oynanınıyordu. Bu işlemci daha serin kalmış.

Fanları belli bir süre sonra ses yapıyor fanları yağlamak için niveanin el kremini kullan oda yağ bazlı ince gözenekli mükemmel çalışıyor fanlar onunla.

Öncelikle inceleme için teşekkürler. Günümüz için ideal özelliklere sahip. Ram takviyesini mutlaka tavsiye ederim. Valorant'ta 160+ FPS alabilirsiniz. Diğer oyunlarda da +10 FPS oynayacaktır.

Valorant'ta epey serin olmasına anlam veremedim. En çok işlemciye yüklenecek oyunlardan biri. Bu kasanın i5 9300h ve gtx1650 barındıran modelinde sabit 92 derece oynanınıyordu. Bu işlemci daha serin kalmış.
R5 gerçekten güclü bir işlemci mobile göre 6 çekirdek 12 threat ve 4ghz boost clock lu bir işlemci fakat sıcaklıklar genel olarak 60-70 arası gidip geldi
Konudan bağımsız olarak gamepad standını nereden aldın?

Telefon tutucu kanka ama gamepadi de tutuyor
Konudan bağımsız olarak gamepad standını nereden aldın?

Telefon tutucu kanka ama gamepadi de tutuyor
Fanları belli bir süre sonra ses yapıyor fanları yağlamak için niveanin el kremini kullan oda yağ bazlı ince gözenekli mükemmel çalışıyor fanlar onunla.
Senin duyduğun ses gayet normal fanlar turbo fanlar olduğu için yüksek devirde çalışıyorlar farkettiysen GPU fanı daha çok ses çıkarıyor 5700rpm fan kullanan marka görmedim ben şahsen

Son düzenleme:

Geri
Yukarı