Acer Nitro 5 laptopun işlemcisi çok ısınıyor

sreazon

Picopat
Daha fazla  
3 ay önce Acer Nitro 5 aldım i7 12700H 4060 8 GB versiyonu 8 GB RAM var dün Crysis 1 Remastered oynarken işlemci 100C sıcaklığa çıktı biraz korkuttu doğrusu ve sadece bu oyunda değil genel olarak böyle laptopun kendi fanları 7500 RPM gibi yüksek değerlerde çalışabiliyor ekstra olarak benim laptop soğutucumda var sebebi ne olabilir?

Bende de 91 derecelere kadar çıkıyor i5 12500H. İntel işlemcilerde normal o sıcaklıklar anlık çıkıyor tabii ki, 80-85 civarı seyrediyor normalde o da fanlar otomatikteyken öyle, max devire alınca 75-80 civarı gidiyor. İçindeki stok termal macunları iyi değil ondan bu sıcaklıklar ama sürekli değil de anlık 100 derece oluyorsa sıkıntı olmaz hocam.

Bende de 91 derecelere kadar çıkıyor i5 12500H. İntel işlemcilerde normal o sıcaklıklar anlık çıkıyor tabii ki, 80-85 civarı seyrediyor normalde o da fanlar otomatikteyken öyle, max devire alınca 75-80 civarı gidiyor. İçindeki stok termal macunları iyi değil ondan bu sıcaklıklar ama sürekli değil de anlık 100 derece oluyorsa sıkıntı olmaz hocam.
hocam absürt gelebilir ama ben fanları maxe alınca işlemci nedense daha çok ısınıyor ciddiyim :D zorlayıcı bir oyunda genel olarak 90 ve üstünde dolanıyor hep 70 80 civarlarında dolansa razıyım zaten ben

termal macun yenilemesi bozmuyor mu?
yok hocam basit işlemleri zarar vermeden yapınca sıkıntı çıkmıyormuş.

Yani bazen fabrika çıkışlı sıkıntılar yaşayabiliyor. Bakın derim.

Hocam peki RAM'lardan dolayı olabilir mi 8 GB RAM var ileride yükselteceğimde şu anda oynlarda 8'in 8'ini de kullanıyor Full sistemde RAM az olduğu için işlemciye yükleniyor olabilir mi?

Aynı donanım ve aynı modeli bende kullanmaktayım, işlemci sıcaklığı fazla doğru, lakin 100 dereceleri görmedim. 100 Dereceyi görüyorsa sistemde ciddi bir sıkıntı vardır zaten. siz göstertin onu.

Aynı donanım ve aynı modeli bende kullanmaktayım, işlemci sıcaklığı fazla doğru, lakin 100 dereceleri görmedim. 100 Dereceyi görüyorsa sistemde ciddi bir sıkıntı vardır zaten. siz göstertin onu.
sizde yüksek dereceleri görüyorsunuz demi hocam.

hocam sizdede aynı sorun varmı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı