Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004 vs Acer Nitro 5 AN515-46

Bütçe
20.000
i5 12. nesil 95 watt mı? Ben 60 watt a kadar çıktığı için 60 sanıyordum. 60 watt üstü yok benim cihazda :D

Arkadaşın attığı cihaz 50W değerinde performansını yitirmiş zaten, Prochot offset 3 olmasa cihaz kapanacak.

Siz UV yapabilseydiniz limiti kaldırabilirdiniz, hem soğuk çalışırdı cihaz ama işte Intel'in saçma uygulamaları.

Arkadaşın attığı cihaz 50W değerinde performansını yitirmiş zaten, Prochot offset 3 olmasa cihaz kapanacak.

Siz UV yapabilseydiniz limiti kaldırabilirdiniz, hem soğuk çalışırdı cihaz ama işte Intel'in saçma uygulamaları.
İleride UV kilidi açılabilecek mi? Yöntem bulunur mu? Ona göre önereyim.

1. laptop daha iyi mi diyorsunuz? Bir de 1. laptopun inceleme videosunu bulamadım varsa linkini atabilir misiniz?

2. cihaz da işlemci ısınırsa yapacağın hiçbir şey yok, fanları 7300 RPM'e çekersen 80 derecelerde oynarsın ama çok ses çıkarır. 1. cihazda ısınırsa Turbo kapatsan sıcaklık bayağı düşer, o da yetmezse frekans düşürürsün.

Ek olarak 2. cihazda Power limit değeleri değişmiyor, ortalamanın altı bir performans alacak.

2. cihaz da işlemci ısınırsa yapacağın hiçbir şey yok, fanları 7300 RPM'e çekersen 80 derecelerde oynarsın ama çok ses çıkarır. 1. cihazda ısınırsa Turbo kapatsan sıcaklık bayağı düşer, o da yetmezse frekans düşürürsün.

1. si daha iyi gibi o zaman benim için yurtta kalacağım için çok ses sıkıntı olur.

12500H'lı modelin aynısını kullanıyorum, arkadaşların dediği bu modelin soğutması iyi değil. Bilgisayarı Witcher 3'te test ettim. Turbo Boost açık şekilde işlemci sıcaklığı 85, ekran kartı sıcaklığı 70 derecelerde geziniyor, bu esnada fanlar 4000 RPM hızında dönüyor. Turbo Boost kapalıyken hem ekran kartı hem de işlemcinin sıcaklığı 70 derecelerde geziniyor, fanlar ise 3200-3600 RPM hızında dönüyor.
20230912212453_1.jpg

Geri
Yukarı