Acer Nitro 5 RDR2 oynanırken CPU 92 GPU ise 86 derece oluyor

Vallahi ben de aldım Nitro 5 4050'li, arkadaşım da aldı aynı problem var. Genel olarak herkeste duydum.
Elimden 3 tane yeni kasa Nitro 5 geçti, hiçbirinde ısınmadan şikayet edilecek kadar ısınma olmadı. "genel olarak" tabirini kullanmak pek doğru değil.

Son düzenleme:
RDR2'de aldığım varsayılan modda 90 derece CPU, 86 derece GPU normal midir? Laptop standı var altında bir de ama varsayılan modda fanlar performans modunda falan 5 derece düşüyor galiba. RTX3050 Ti ekran kartı Intel 12500H işlemci.

Aynı modeli bende kullanıyorum. Fan programı sıcaklık ve RPM bazında bazen biraz fazla veya az değer gösterebiliyor, bildiğim kadarıyla kronik bir sorun ama RDR2'de hafif bir oyun değil gayet normal değerler bana göre. Havalarda yavaş yavaş ısınıyor bununda bir etkisi var fanlar kasanın alt kısmından hava çektiği için biraz daha açık bir yerde denemeni tavsiye ederim.

Büyük ihtimalle eski kasa Acer Nitro 5 kullanıyorsunuz, eski ksalarında kronik ısınma sorunu var ondan 90 derecelere rahat çıkıyorsunuz, thermal throttle altında kalıyor sistem, termal macun sürseniz bile etkisini kısa sürede kaybedecektir termal macun, eski kasalar çok sıkıntılı.

Nitro 5 ram olarak bir oyun bilgisayarı değil. Soğutma sistemi diğer serilere göre (ve ihtiyacına) zayıf kalıyor. Maalesef kaçınılmaz bir durum.

Lenovo loq kullanıyorum 13450 hx işlemci 4050 gpu rdr 2 de cpu 82 üzeri görmedim henüz. Ayarlarım ultrada soğutucu yada stand yok.

Büyük ihtimalle eski kasa Acer Nitro 5 kullanıyorsunuz, eski ksalarında kronik ısınma sorunu var ondan 90 derecelere rahat çıkıyorsunuz, thermal throttle altında kalıyor sistem, termal macun sürseniz bile etkisini kısa sürede kaybedecektir termal macun, eski kasalar çok sıkıntılı.

2022 üretimli.

Yani kaç ay geçmiş oluyor? 6 Ay'ı geçtiyse bir bakım yaptırın ona.

Rahat geçmştir.

Yani fanları maksimum moda aldığımda bayağı rahatlıyor 75 80 arasında dolanıyor sıcaklıklar ama ilk aldığımda daha çok üflüyordu fanlar büyük ihtimalle içi toz Full. 8000 RPM dönüyor fanlar maksimumda fana bir zarar gelecek diye açmıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı