Acer Nitro 5 sıcaklık değerleri normal mi?

CPU da GPU da t. T yapıyor. CPU çok önemli değil de GPU eğer çok fazla kısıyorsa performansı çok ciddi etkiler. GPU'nun 86 dereceye gelmeden önceki çekirdek hızıyla 86 dereceye geldikten 10-15 dakika sonraki çekirdek hızına bakarak ne derece t. T yaptığını anlayabilirsin. Fark az ise çok önemli değil.

Konuya CPU özelinde bakarsak CPU da çok büyük bir frekans kısma durumu yok onu test etmiştim GPU için hiç test yapmamıştım ama performans olarak bakarsak oyunu aralıksız 2 saat oynamıştım performans FPS anlamında büyük bir kayıp yoktu.

2 ay oldu hocam alalı almadan önce çok araştırdım çoğu kullanıcı stok termal macunun çok kötü olduğunu söylüyor termal macun değiştikten sonra sıcaklık değerlerinin düştüğünü söylüyor ama Acer termal macun değiştirince de garantiyi bozuyor bu yüzden konuyu açıp sordum.
Bende de laptop aynı senin gibi eğer işlemci %52 ve 40W ise GPU kullanımı %80+ ise o sıcaklıklara geliyor. Sanırım macun tek çözüm.
Acer Nitro 5 forumda çok önerilen bir modeldi böyle olması şaşırtıcı fanların rpm si ne durumda ?

Bende de laptop aynı senin gibi eğer işlemci %52 ve 40W ise GPU kullanımı %80+ ise o sıcaklıklara geliyor. Sanırım macun tek çözüm.
Acer Nitro 5 forumda çok önerilen bir modeldi böyle olması şaşırtıcı fanların RPM'si ne durumda?

Hocam cihaz ne zamandır seninle ve özellikler aynı mı cihazın modeli nedir?

İmzamda yazıyor ama Acer çok daha kaliteli bir cihaz elimdekine göre.

Öncelikle teşekkürler Excalibur'un mazleme kalitesi ve oyun performansı nasıl bilmiyorum ama ben bu cihazı almadan önce çok araştırdım soğutma performansı çok iyi gibi çok yorum gördüm yine bu forumda sağ olsun kullanıcıların tavsiyesi üzerine de almıştım cihazı macun değiştirip belki sıvı metal ile tekrar test etmek lazım aslında.

Öncelikle teşekkürler Excalibur'un mazleme kalitesi ve oyun performansı nasıl bilmiyorum ama ben bu cihazı almadan önce çok araştırdım soğutma performansı çok iyi gibi çok yorum gördüm yine bu forumda sağ olsun kullanıcıların tavsiyesi üzerine de almıştım cihazı macun değiştirip belki sıvı metal ile tekrar test etmek lazım aslında.
Hocam kasanın veya kasanın dandikliğinden kaynaklı bir soğutma problemi olduğunu düşünmüyorum ama fan çıkışı az ve bakır boru sayısı az o yüzden soğutması dandik denebilir. Ama sizin elinizdeki modelin soğutması daha iyi olması lazım RPM'ler ne durumda diye o yüzdem sordum ?

Foruma gelip ısınıyor ve kötü diye Casper almayıp daha ucuzken Acer'de bu dereceler ile oyun oynamak hoş değil. Hani servise gönderin bence. Bu incelemede bulunan cihazda ki sıcaklıklar çok iyi mesela.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cihazınızda sorun olmasın ?

Fazla sıcak çalışıyor, ilk aldığınızda da benzer miydi?

Evet benzerdi yaklaşık 88 derecelerde dolaşıyordu.

Hocam kasanın veya kasanın dandikliğinden kaynaklı bir soğutma problemi olduğunu düşünmüyorum ama fan çıkışı az ve bakır boru sayısı az o yüzden soğutması dandik denebilir. Ama sizin elinizdeki modelin soğutması daha iyi olması lazım RPM'ler ne durumda diye o yüzdem sordum?

Foruma gelip ısınıyor ve kötü diye Casper almayıp daha ucuzken Acer'de bu dereceler ile oyun oynamak hoş değil. Hani servise gönderin bence. Bu incelemede bulunan cihazda ki sıcaklıklar çok iyi mesela.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cihazınızda sorun olmasın?

Yani anlam veremedim videodaki cihaz ile benim cihazım aynı kasa aynı soğurma sistemi o cihaz 82 derecelerde oyun oynatırken benim cihazım 93-94 derecelerde oyun oynatıyor gerçekten bir sorun varmış gibi.

Evet benzerdi yaklaşık 88 derecelerde dolaşıyordu.

Yani anlam veremedim videodaki cihaz ile benim cihazım aynı kasa aynı soğurma sistemi o cihaz 82 derecelerde oyun oynatırken benim cihazım 93-94 derecelerde oyun oynatıyor gerçekten bir sorun varmış gibi.
Macun yenilemesi deneyin dediğim gibi o değerler için cihaz bayağı sıcak.

Geri
Yukarı