Çözüldü Acer Nitro 5 yüksek fan sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Laptop 1 aylık ve beklentimin üstünde bir laptop. Oyun performansı olsun, ekranı olsun, malzeme kalitesi olsun hoşuma giden bir laptop. Ama geçen haftalarda laptop boşta durmasına rağmen acayip bir ses yapıyor. Oyunlardaki fan sesi normal olsa da bilgisayar boşta dururken ses yapmaması gerekiyor. Sonra servise göndermeye karar verdim. Eğer sorun serviste çözülemez ise bildiğiniz bir yöntem var mıdır, çünkü daha 1 aylık laptop yepyeni iken sorun çıkarması olağanüstü bir durum.

Laptop 1 aylık ve beklentimin üstünde bir laptop. Oyun performansı olsun, ekranı olsun, malzeme kalitesi olsun hoşuma giden bir laptop. Ama geçen haftalarda laptop boşta durmasına rağmen acayip bir ses yapıyor. Oyunlardaki fan sesi normal olsa da bilgisayar boşta dururken ses yapmaması gerekiyor. Sonra servise göndermeye karar verdim. Eğer sorun serviste çözülemez ise bildiğiniz bir yöntem var mıdır, çünkü daha 1 aylık laptop yepyeni iken sorun çıkarması olağanüstü bir durum.
Kanka aynısı bende de var fan sesı boşta ve sıcak ortamda durdugunda ses gelıyor. Arada da HDD sesi geliyor normal sesler kanka endişelenmene gerek yok.

Kanka aynısı bende de var fan sesı boşta ve sıcak ortamda durdugunda ses gelıyor. Arada da HDD sesi geliyor normal sesler kanka endişelenmene gerek yok.
Hocam düşündüğün gibi değil. 2 haftasına kadar önce boşta internette gezerken normal hatta ses yok bile denecek kadar az geliyor iken bir gün ses arttı ve normal gezerken bile bilgisayar sanki cs atıyormuşum gibi ses çıkarmaya başladı. Sebebini öğrensem keşke de, ses bir anda çıktı nedense -_-

Bu konu çok fazla açıldı. Herkeste olan bi durum galiba. CPU, GPU, HDD kullanımlarına bir bakın derim.
İlk başta ram 8 GB olduğu için kaynaklandığını düşündüm ama bu yüzden olsa hep sorun olurdu. Laptop serviste ama gelince geçmez ise sorun bakıcam. HDD (bende SSD var) kullanımı etkiler mi çok ? 512 GB'ın 300'e yakını dolu.

Yeni konular

Geri
Yukarı