Acer Nitro 515 100 derecelere çıkıyor

110W gibi bir deger cekerken 100 derece gayet normal. Oyunlardan da ekran goruntuleri atabilir misiniz misal Apex'den atın oynadığım bir oyun. Bende 12500H var fanlar: Otoda mod: Performansta iken 85'i geçmiyor. Hadi sizinkine 92-93 diyelim daha guclu sonucta fakat oyunda 100 derece dedigim ayarlarda normal değil. Siz atin Apex'de goruntu bakayim bir.

Oyun bittikten sonra HWMonitor değerini mi atayım?

Ekran kartı da aynı derecelere ulaşıyor mu?

@Snorlax95 MSI afterburner kurmanız lazım oyun için. YouTube'a Technopat'ın videosu var.
CPU sicakligi, gücü, kullanimi keza ayni sekilde GPU da acik olsun bu degerleri gorsem yeter.
Afterburner kurun ama digerleri yanlış olabiliyor.

@Snorlax95 Apex'de MUX: Açık fanlar: Oto'da mod: Performans olsun. Windows simgesine sağ tık yapıp Mobility Center'dan güç modu da yüksek performans seçili olsun.

@Snorlax95 MSI afterburner kurmanız lazım oyun için. YouTube'a Technopat'ın videosu var.
CPU sicakligi, gücü, kullanimi keza ayni sekilde GPU da acik olsun bu degerleri gorsem yeter.
Afterburner kurun ama digerleri yanlış olabiliyor.
evet kurdum onu . Video çekmeme gerek var mı yoksa anlık ekran fotoğrafları mı alayım

Son düzenleme:
@Snorlax95 bilgim yok hocam başka nasıl atılabiliyor maalesef. Ekran goruntusu almamis miydiniz?

@Snorlax95 bilgim yok hocam başka nasıl atılabiliyor maalesef. Ekran goruntusu almamis miydiniz?

Evet ekran görüntüsü almıştım ancak atılmadı. Bende başka siteye yükleyip attım @Berkant29

Ekran kartı da aynı derecelere ulaşıyor mu?
ekran kartı aynı derecelere ulaşmıyor

Son düzenleme:
@Snorlax95 Hocam Apex'de 65W cekiyor işlemci, 100 derece sabit mi bilmiyorum ama yine de normal değil gibi geldi. Nitro sense ayarları dediğim ayarlarda girdiyseniz fanlar o sırada kaç RPM'de dönüyor. Bu sıcaklığı engellemesi için en az 7200 RPM'e çıkmasi lazım. Eğer dönmüyorsa fanlar otomatikte iken bir sorun vardır. Sorunun neyde olduğunu anlamamız için oyundayken Alt+Tab yapıp Nitro Sense açık iken hemen fanlar kaç RPM'de dönüyor bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Valorant testinde 65W çekiyor fakat 89-92 civarında anlık 95-97-100 civarına zıplayıp geri geliyor, sizinki ile ayarlarla karşılaştırın veya direkt Valorant indirip aynı performans ayarları ile bir bakın (sol altta yazmış videoda) 100 derece sabitliyorsa tekrar baska bir sey dusunelim. Iade suresi gecti mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı