ACER Nitro AN515-45 vs HP Victus Gaming 15 71T73EA

Bütçe
17000

msport

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Laptop alacağım fakat Acer Nitro 5 ile HP Victus arasında kaldım. Almayı düşündüğüm ürünler bunlar:

ACER Nitro AN515-45 AMD Ryzen 5 -5600H islemci 8GB DDR4 RAM 512GB SSD GeFORCE Nvidia 3050 Harici 4GB Ekran karti 15.6'' 144Hz Full HD Ekran, Free DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

HP Victus Gaming 15 Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD 144 Hz IPS 9 Ms, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3050, 512 GB SSD, FreeDOS, Performans Mavisi, 71T73EA : Amazon.com.tr: Bilgisayar

HP Victus fiyat açısından avantajlı ve 16 GB RAM'li fakat ekran sallanması yüzünden biraz mesafeliyim. Bu sorun tüm HP Victus'larda var mı? Ve bu 2 bilgisayar arasından hangisini tercih etmek daha mantıklı olur? Başka önerileriniz varsa önerilere de açığım.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Ben olsam Victusu alırım daha Klass duruyor. Acerin tasarımı çok çocuksu. Özellik bakımından ikisini de kullanmadım bişey diyemeyeceğim.

Merhaba. Laptop alacağım fakat Acer Nitro 5 ile HP Victus arasında kaldım. Almayı düşündüğüm ürünler bunlar:

ACER Nitro AN515-45 AMD Ryzen 5 -5600H islemci 8GB DDR4 RAM 512GB SSD GeFORCE Nvidia 3050 Harici 4GB Ekran karti 15.6'' 144Hz Full HD Ekran, Free DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

HP Victus Gaming 15 Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD 144 Hz IPS 9 Ms, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3050, 512 GB SSD, FreeDOS, Performans Mavisi, 71T73EA : Amazon.com.tr: Bilgisayar

HP Victus fiyat açısından avantajlı ve 16 GB RAM'li fakat ekran sallanması yüzünden biraz mesafeliyim. Bu sorun tüm HP Victus'larda var mı? Ve bu 2 bilgisayar arasından hangisini tercih etmek daha mantıklı olur? Başka önerileriniz varsa önerilere de açığım.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Acer Nitro var bende (GTX1650 i5 9300H) alalı 2yılı geçti fanları biraz kalitesiz tıkırdama sorunu var onun dışında bir problemini görmedim. He tabii çok ısınıyor ama 2 yıl boyunca hiç termal macun yenilemedim ilk aldığımda çok ısınmıyordu. Ben olsam Acer alırdım. Bir de ekran kartı watt değerlerine iyi bakın birisi MAX-Q dur diğeri değildir belki ona göre de seçim yapabilirsiniz.

Acer Nitro var bende (GTX1650 i5 9300H) alalı 2yılı geçti fanları biraz kalitesiz tıkırdama sorunu var onun dışında bir problemini görmedim. He tabii çok ısınıyor ama 2 yıl boyunca hiç termal macun yenilemedim ilk aldığımda çok ısınmıyordu. Ben olsam Acer alırdım. Bir de ekran kartı watt değerlerine iyi bakın birisi Max-Q dur diğeri değildir belki ona göre de seçim yapabilirsiniz.

2'side 75 watt. Performans açısından pek bir farkları yoktur diye düşünüyorum. Sadece HP 16 GB RAM'li olduğu için biraz daha performanslıdır. Asıl ikilemde kaldığım konular ekran sallanması, ısınma ve panel kalitesi.

2'side 75 watt. Performans açısından pek bir farkları yoktur diye düşünüyorum. Sadece HP 16 GB RAM'li olduğu için biraz daha performanslıdır. Asıl ikilemde kaldığım konular ekran sallanması, ısınma ve panel kalitesi.
Acer in panellerini çok övüyorlar. Soğutma olarak Acer daha performanslı olacağını düşünüyorum ızgaraları daha büyük ve açık. Ekran sallanması hakkında bir bilgim yok. Acer alırsanız ekstra ram eklemek için servise göndermeniz lazım kendiniz takarsanız garanti dışı kalır.

Paylaştığın ürünü(Acer) kullanıyorum fena değil ama bütçe arttırabiliyorsan 3060 modeline yönel 3050 VRAM'den cidden üzebilir.

rtx 3060'lı olanıda gördüm fakat o panele o kadar para vermeyi düşünmüyorum. Siz acerin ekranından memnun musunuz? Film, dizi izlerken, oyun oynarken keyif kaçıran bi izlenim yaratıyor mu? srgb oranı düşük olması çok kafamı kurcalıyor bu konuda.

Bu uygulama 1 aralık itibariyle kalktı rami kendiniz takabilirsiniz cihaz garanti dışı kalmıyor.

Acer in panellerini çok övüyorlar. Soğutma olarak Acer daha performanslı olacağını düşünüyorum ızgaraları daha büyük ve açık. Ekran sallanması hakkında bir bilgim yok. Acer alırsanız ekstra ram eklemek için servise göndermeniz lazım kendiniz takarsanız garanti dışı kalır.

RTX 3060'lı olanıda gördüm fakat o panele o kadar para vermeyi düşünmüyorum. Siz Acer'in ekranından memnun musunuz? Film, dizi izlerken, oyun oynarken keyif kaçıran bir izlenim yaratıyor mu? sRGB oranı düşük olması çok kafamı kurcalıyor bu konuda.

Ekranı prizdeyken gayet iyi prizden çıkartınca tırt. Ayrıca ikisinin de paneli IPS panel beğenmediğin kısmı anlayamadım.

Ekranı prizdeyken gayet iyi prizden çıkartınca tırt. Ayrıca ikisinin de paneli IPS panel beğenmediğin kısmı anlayamadım.
srgb oranları %60 civarında olduğu için kötü bir kalite sunacağını düşünüyorum. bu yüzden beğenmiyorum yani.

Konu açamadığım için buraya ekliyorum.

Lenovo Ideapad Gaming 3 Dizüstü bilgisayar, 15.6" FHD, Intel Core i5-12500H, 8 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4 GB GDDR6, FreeDOS, 82S900EQTX Lenovo Ideapad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, Intel Core i5-12500H, 8GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB GDDR6, FreeDOS, 82S900EQTX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Acer Nitro AN515-45 AMD Ryzen 5 -5600H islemci 8 GB DDR4 RAM 512 GB SSD GeForce NVIDIA 3050 Harici 4 GB Ekran karti 15.6" 144Hz Full HD Ekran, FreeDOS, Siyah ACER Nitro AN515-45 AMD Ryzen 5 -5600H islemci 8GB DDR4 RAM 512GB SSD GeFORCE Nvidia 3050 Harici 4GB Ekran karti 15.6'' 144Hz Full HD Ekran, Free DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Merhaba. Linklerini eklediğim 2 ürün arasında kaldım. Batarya ömrü, ekran kalitesi, soğutma sistemi ve performans olarak hangisini seçmek daha mantıklı olur? Aradaki 1700 lira fark lenovo için değer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı