Acer Nitro V15 bilgisayar açılışta siyah ekranda kalıyor

Snn71

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 1,5 ay önce aldığım notebook son zamanlar bazen açılışta siyahta ekranda kalıyor. Sadece fan çalışıyor. Ekran klavye ışıkları vs çalışmıyor. (normal açılışta klavye ışıkları hemen yanıyor.) Power tuşuna uzun bir şekilde kapatıp tekrar açmak istediğimde açılıyor. Bütün driverları güncel görünüyor. SFC /scannow da yaptım. Hata bulmadı. Garantiye göndersem en az 20 gün orada kalacak. Sizce sorun anakarttan mıdır?

PC model: Acer Nitro V15 ANV15-51

Intel i5 13420H / NVIDIA RTX 4050.

Şimdi aklıma geldi.
Madem emiz ve düzgün bir sistem kurduk.
Eğer sorun çözülmüş olursa dönüş yaptığınızda bir kaç ayar ve tavsiyede bulunacağım. Yapmışken tam olsun.
Evet yine oldu. Sanırım onboard ekran kartından kaynaklanıyor. Başlat/yönetten kontrol ettiğimde ekran kartı güncel görünmesine rağmen intel driver sayfasından tarama yaptırdığımda aslında ekran kartının yeni sürümü olduğunu gördüm. Fakat bu seferde bu şekilde görünüyor. Bu normal mi? Görseli atıyorum.

Evet yine oldu. Sanırım onboard ekran kartından kaynaklanıyor. Başlat/yönetten kontrol ettiğimde ekran kartı güncel görünmesine rağmen intel driver sayfasından tarama yaptırdığımda aslında ekran kartının yeni sürümü olduğunu gördüm. Fakat bu seferde bu şekilde görünüyor. Bu normal mi? Görseli atıyorum.
İntelin güncelleme aşamasında yüklediği panelden kontrol ettiğimde onbord ekran kartının çalıştığı görünüyor.

Dosya Ekleri

• 20240414_190454.jpg
    20240414_190454.jpg
    169,5 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Geri
Yukarı